Güncel

Sağlık-Sen'den Çalışanların Sorunlarına Dair Cumhurbaşkanlığı’na Sunum

Sağlık-Sen'den Çalışanların Sorunlarına Dair Cumhurbaşkanlığı’na Sunum

3 Haziran 2021 15:16
-A

+A

            Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan sosyal medya hesabı üzerinden Sağlık-Sen'in çalışmaları hakkında bilgilendirmeyi sürdürüyor. İlimiz sağlık çalışanları için birçok başarılı çalışmaya imza atan Başkan Yücesan hizmet vermeye devam ediyor. Sağlık çalışanlarının sorunlarına çözüm önerileri amacı ile Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’na yapılan sunum için Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan; "Genel Sekreterimiz Durali Baki ile birlikte, Sn. Serkan Topaloğlu başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’na “Sağlık Çalışanlarının Sorunları ve Çözüm Önerilerimiz” konulu sunum gerçekleştirdik." dedi.
          Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’na, sağlık çalışanlarının sorunlarının ve çözüm önerilerinin yer aldığı bir sunum yaptı.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen toplantıda, Serkan Topaloğlu başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyelerine, “Sağlık Çalışanlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu sunum gerçekleştirildi. Toplantıda Genel Başkan Durmuş'a Genel Sekreter Durali Baki de eşlik etti. Sunumda Genel Başkan Durmuş; ücret adaletsizliği, sözleşmeli istihdam, aile bütünlüğünün önündeki tayin engelleri, yetersiz istihdam ve tıbbi malpraktis tazminatları başlığında 5 ana soruna yer verdi.
Durmuş ayrıca, Sağlık-Sen tarafından sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal açıdan durumlarının tespit edildiği “COVID-19 ile Mücadele Sürecinde Sağlık Çalışanları Araştırması”nın sonuçlarını da kurul üyeleriyle paylaştı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku