Güncel

Sağlık Sen Genel Başkanı DURMUŞ'tan Toplu Sözleşme Açıklaması

Sağlık Sen Genel Başkanı DURMUŞ'tan Toplu Sözleşme Açıklaması

26 Ağustos 2019 13:14
-A

+A


Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi internet sayfası üzerinden Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş tarafından yapılan toplu sözleşme açıklamasını paylaştı. Toplu sözleşmede sağlık kolunda yetkili sendika Sağlık-Sen toplu sözleşme teklifini sunmuştu. "Doğru bildiğimiz yolda yanlış yapmadan yolumuza devam edeceğiz" diyen Sağlık-Sen ailesi bu inançla yoluna devam ediyor. Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma Köysüren'in de katılımları ile gerçekleşen toplantılarda değerlendirmede bulunulmuştu.
Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma Köysüren "Toplu sözleşme görüşmelerinde hizmet kolumuzda ısrarla gündeme getirdiğimiz tekliflerimize;  olmaz,kabul edemeyiz ,hayır ,yok,diyerek gerekçe göstermeden olumsuz cevaplar veren kamu işveren heyeti ile yürüttüğümüz müzakere sürecinden olumlu bir netice çıkma imkan ve ihtimali göremediğimizden, teşkilatımızın kararlı duruşu ve üyelerimizin haklı talep ve beklentilerini dikkate alarak masayı terk ettik…" açıklamasında bulunmuştu.
Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
"Değerli Şube Başkanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve teşkilat mensupları;
1 Ağustos’ta başlayan Toplu Sözleşme görüşmelerinde gelinen nokta
hepinizin malumudur. Toplu sözleşmenin amacı “karşılıklı iyi niyet ve güvenle iş barışını sağlamaktır”.
Memur-Sen olarak tüm kararların istişare ile alınması, her sendikanın önemsediği temel kazanımların elde edilmesi ve 2020 - 2021 yılları için toplamda 20 puanlık bir rakama imza atılması hususunda anlaştık.
Bu inançla; gerçekçi taleplerle masaya oturduk ve kazanım elde etmek için kararlı bir şekilde mücadele ettik. Bizden beklenen, kuruş mücadelesi verirken duruş iradesi göstermemizdi.
Birçok önemli maddenin yanında, olmazsa olmazımız döner sermayede ki adaletsizliğe son verilmesiydi. Bu konuda samimiyetle adım atılmasını bekledik. Olumlu adım atılmayınca, biz de geri adım atmadık.
Ülkemiz çok zor günlerden geçti, daha da zor günlerden geçeceği muhakkak. Üyelerinin ve kamuoyunun nezdinde itibarı yüksek bir  Memur-Sen, ülkenin geleceğine daha faydalı olur inancına sahibiz.
Bu aşamada; Kamu Hakem Kurulu’na Cuma günü akşamına kadar başvuru yapılacak. Kurul talepleri 24-28 Ağustos tarihleri arasında değerlendirecek. Önceki tüm kazanımlar aynen devam edecek.
Doğru bildiğimiz yolda yanlış yapmadan yolumuza devam edeceğiz. Öncelikli olarak Genel Başkan Yardımcılarıma, Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine ve emeği geçen, dualarını esirgemeyen teşkilatımızın tüm mensuplarına gönülden teşekkür ediyorum."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku