Güncel

Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma KÖYSÜREN: "SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİNİN SUÇU NE.."

Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma KÖYSÜREN: "SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİNİN SUÇU NE.."

2 Temmuz 2019 07:05
-A

+A


Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma KÖYSÜREN Yönetim kurulu adına sözleşmeli çalışanların tüm sorunlarının çözümü için kadronun şart olduğunun ısrarla vurgulamaya devam edeceklerini söyledi. Sözleşmeli çalışanların tüm sorunlarının çözümünü için kadronun şart olduğunun ısrarla vurgulamaya devam edeceklerini belirten ve tüm sözleşmeli çalışanlara kadro mücadelemizde de mutlaka başarıya ulaşacağımıza inanıyor ve bu temel hedef için mücadeleye devam edeceğimizi tüm sözleşmeli çalışanların bilmesini istiyoruz diyen Sağlık Sen Kırşehir Şube Başkanı Cuma KÖYSÜREN yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti:
"Tayin yok SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİNİN SUÇU NE.. Tayin yok, Derece Kademe yok, Vergi dilimleri farklı, Görevde yükselme yok, Maaş farkı var, Ayni Sınavla atanan, Aynı işi yapanların, Aynı haklara sahip olması gerekmiyor mu ? Sağlık-Sen olarak tüm sözleşmelilere kadro verilmesi ve kamuda tek istihdamın kadrolu olması şeklindeki tavrımız nettir. Sağlık çalışanları işi ile eşi arasında bir tercihte bulunmaya zorlanmamalıdır. Her zaman ve şartta da bunu dile getirerek bunun mücadelesini vermekteyiz. 4/b’li 4924’lü, vekil ebe hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı gibi tüm farklı istihdamlar için en büyük talebimiz herkesin kadroya geçirilmesidir. Sendika olarak tüm sözleşmelilere kadro verilmesi ve kamuda tek istihdamın kadrolu olması şeklindeki tavrımız nettir.
Her zaman ve şartta da bunu dile getirerek bunun mücadelesini vermekteyiz. 4/B'li 4924’lü, vekil ebe hemşire ve kamu dışı aile sağlığı çalışanı gibi tüm farklı istihdamlar için tek talebimiz herkesin kadroya geçirilmesidir."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku