Güncel

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yücesan; ACIMIZ BÜYÜK!

Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yücesan; ACIMIZ BÜYÜK!

28 Ocak 2020 07:32
-A

+A


Elazığ'ın Sivrice ilçesinde24 Ocak tarihinde 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Bu deprem sonrası Malatya'da da bir deprem meydana geldi. İki ilimizden haberler gelmeye devam ediyor. Vatandaşların hayatlarını kaybettiği deprem sonrası taziye mesajları akın akın yayınlanıyor. Tüm Türkiye gerek mesajlarla gerekse depremzedelere yapılan yardımlarla tek yürek oldu.
Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan, 24 Ocak tarihinde Elazığ'da 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası yaşanan büyük kayıplar için taziye mesajı yayınladı. "Depremi en iyi bilen ve bu sahneleri çokça yaşayan bir ülke olarak kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum." diyen Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı Yasin Yücesan mesajında şunları kaydetti:
"Bilindiği üzere maalesef 24 Ocak 2020 saat 20:55’te Elazığ’ın Sivrice ilçesinde 15 km derinlikte 6.8 büyüklüğünde meydana gelen deprem aralarında Malatya, Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Tunceli ve Hatay’ın da bulunduğu birçok ilde de hissedildi.
Allah’ın yeryüzündeki en büyük imtihanlarından biri olan deprem, ancak birlik, beraberlik ve kardeşlikle altından kakılabilecek bir hadisedir. Memur-Sen ailesi olarak üzerimize düşen görevi yerine getirmek için elimizden geleni yapıyoruz ve dahası için de yapmaya hazırız. AFAD, Kızılay, UMKE gibi kurumlarımızın gerçekleştirdikleri arama kurtarma ve insani faaliyetler tüm hızıyla sürüyor. Depremi en iyi bilen ve bu sahneleri çokça yaşayan bir ülke olarak kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Rabbim ülkemizi ve milletimizi bu tür afet ve felaketlerden muhafaza buyursun. Dualarımız daha fazla can kaybının yaşanmaması içindir."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku