Güncel

ŞAİR FERİDE TAŞKOPARAN 2. KİTABINI OKUYUCULARI ile BULUŞTURDU

ŞAİR FERİDE TAŞKOPARAN 2. KİTABINI OKUYUCULARI ile BULUŞTURDU

24 Mayıs 2021 15:34
-A

+A

      Şair Feride Taşkopan 1. Kitabı Nilüfer Çiçeğim adlı kitabının ardından Kırşehir Belediye Başkanın büyük desteği ile Yürekten Damlalar  adlı 2. Kitabını çıkardı.
       Taşkoparan  Yürekten Damlalar adlı kitabının çıkmasında Belediye Başkanı Selehattin Ekicioğlu’nun yanında olup bir an olsun düşünmeden destek vermesinin en büyük gurur kaynağı olması ve kendisini yalnız bırakmayan Ekicioğlu’na  teşekkürü bir borç bildiğini dile getirdi.
Feride Taşkoparan  Memleket Gazetesi genel  koordinatörü Zeliha Karayel’e yaptığı açıklamada, ilk şiirlerini kızın ölümünün ardından gerçekleştiğini bildirdi.
EN BÜYÜK TESELLİM TORUNUM OLDU
      Taşkoparan; 3 çocuk annesiyim 2 kızım ve bir oğlum var 26 yaşında kızımı kaybettim ve en büyük tesellim kızımdan bana kalan en büyük mirasım torunum oldu .Kızımın ölümünün ardından torunumu yanıma alarak yaşam kaynağım ve her nefesimde şükrüm oldu. Torunumu küçük yaşta alarak birbirimize olan sevgi bağı ile bugünlere geldik şuan torunum bilgisayar mühendisi olarak üniversiteyi bitirdi.
HER SATIRDA BİR YAŞANMIŞ HİKAYELER
       Taşkoparan;Kızımın acısının ardından şiir yazmaya başladım ve her şiirimin satırlarında bir yaşanmış hikayelerin olması hüzün ve mutluluğu bir arada toplayarak yüreğimin acısıyla ,sevinciyle  kalemimden satırlara  dökerek okuyucularıma ulaştırdım.
Okuyucularım şiirlerimi okuduğu vakit bana dönüş yapmaları beni oldukça mutlu ediyor. Şiirlerim hece veznindedir. Yazdığım şiirlerde bir yaşam hikayesi saklıdır. Ne zaman ki duygularım ağır basar yüreğimden geçen anlatmak isteyip anlatamadığım  duygularım ve gözyaşlarım saklıdır her mısrasında. Bu sebepten dolayı şiirler biz şair için şiirler vazgeçilmezdir okuyucuları ise alıp başka bir dünyaya götüren  sihirli dünyadır duyguların yoğunlaştığı sessiz çığlıkların  sesidir şiirler.
EN BÜYÜK DESTEKÇİM EŞİMDİR
      Şiirlerimi yazıp okuyucularım ile buluşturmamda bana yıllardır desteğini esirgemeyip her koşulda benim yanımda olan 46 yıllık hayat arkadaşım sevgili eşim Özdemir Taşkoparan .Her zaman  eşim bana şu sözleri vurgulamıştır  şair korkak olmaz ,şair yüreğinde ki yaşamını kaleme döker  şairin en büyük tesellisi kalemidir der .
Eşimin bu desteğinden dolayı  binlerce kez teşekkür ederim .

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku