Güncel

SANATLA ENGELLER AŞILIYOR

SANATLA ENGELLER AŞILIYOR

11 Ocak 2019 07:42
-A

+A

 Kırşehir Özel Mesleki Eğitim Merkezi’nde etkinlikler kapsamında öğrenci ve danışman öğretmenler nezaretinde hazırlanan projeleri herkesin ilgisini çekiyor. Okulda engellilerin eğitim, destek ve inanç sayesinde üreten birer birey olabildiğini görebilmekteyiz. Kırşehir Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi olarak eğitim ve öğretim veren bu okul engelde sınır tanımıyor. Kırşehir Özel Mesleki Eğitim Merkezi’nde Ahşap Süsleme Kursuna giden engelliler için ücretsiz ulaşım imkânı da sağlanıyor. Ahşap süsleme sanatını öğrenmenin yanında engelliler her gün aldıkları çeşitli kurslarla geleceklerine yön buluyorlar.
Açılan kurstan memnuniyetlerini dile getiren engelli aileleri kursiyerler kursların devamlı olması temennisinde bulunuyorlar. Bu tür kursların engelliler için hayati öneme sahip olduğuna değinen  Kırşehir Özel Mesleki Eğitim Merkezi müdürü İhsan Yavuz, engelli kursiyerlerin zamanlarını burada geçirerek Ahşap Süsleme Sanatıyla ilgili farklı ürünleri ortaya çıkardıklarını ifade etti.
Yavuz, "Engelli kardeşlerimiz burada zamanlarını geçirerek farklı ürünler ortaya çıkarıyorlar. Ahşap boyama tekniğinin yanı sıra bir ev ortamında hayat şartlarını devam ettirebilecek bir ev ortamında mutfakta yemek pişirme kursları da alıyorlar.  Bu şekilde yaptıkları ürünleri zamanı geldiğinde satarak da kendilerine bir gelir sağlayabilirler. Zamanlarını burada değerlendiriyorlar. Hem harçlık alıyor hem de böylesi bir kursa geldikleri için çok seviniyorlar. Tabi ki bu kursların çeşitliliği gün geçtikçe destek verildikçe arttırılacak. Daha sonra geleneksel el sanatları, resim sanatı, ebru sanatı ve çini desen gibi farklı alanlarda ürünler ortaya çıkaracağız, engelli kardeşlerimizin ortaya çıkardıkları ürünleri sergileyeceğiz.
Bu ürünleri kendilerine gelir olarak satma şansları da vardır. Bu konuda bizlere desteğini hiç bir zaman esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan İl Milli Eğitim Müdürümüz Şevket Karadeniz'e okulumuz adına çok teşekkür ediyorum" dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku