Güncel

Sanayi Esnafı YENİ SİTE istiyor...

Sanayi Esnafı YENİ SİTE istiyor...

1 Temmuz 2021 16:02
-A

+A

  Bakan Varank destek verdi
        "Kılıçözü Sanayi Sitesinin sorunlarına Bakan Varank'tan destek gelmesi üzerine Madeni İşler Odası Başkanı Abdurrahman Şahinoğlu "Şahsım ve esnaflarımız adına yetkililere teşekkürlerimi sunarım" dedi.
          Madeni İşler Odası Başkanı Abdurrahman Şahinoğlu Kılıçözü Sanayi Sitesinin gündeme taşıdı, Milletvekili Kendirli Bakan Varank’tan talep etti. Madeni İşler Odası Başkanı Şahinoğlu, ilimize teşrif ederek bizleri memnun eden Sanayi ve Teknoloji Bakan Mustafa  Varank'ın iş adamları ile yaptığı toplantıda Kılıçözü Sanayi Sitesinin sorunlarını masaya  yatırdıklarını dile getirdi. Kılıçözü Sanayi Sitesinde dükkan yetersizliği ve bir dükkanı iki esnafın kullanması nedeni ile yeni Sanayi Sitesi istediklerini belirtti. Bu durumun ilimiz sanayi esnafını zor durumda bıraktığını, yeni dükkan bekleyen bir çok esnafımızın olduğunu dile getiren Başkan Şahinoğlu, Kılıçözü Sanayi Sitesinin 10 yıldır Kooparatif Başkanının olmadığını belirttiklerini ve bu durum için AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli ve Kırşehir Valisi İbrahim Akın'dan bu sorunun çözülmesi ve başkan tayin edilerek hizmet verilmesi hususunda  yetkililerden talepte bulunduklarını ifade etti.   
          Madeni İşler Odası Başkanı Abdurrahman Şahinoğlu, Kılıçözü sanayi Sitesi’nin ihtiyaca cevap veremediğini gerekçe göstererek Milletvekili Mustafa Kendirli’den genişletilmesi yönünde talepte bulunmasının ardından Milletvekili Kendirli, ilimize gelen Sanayi ve Teknoloji Bakan Mustafa  Varank’tan talep etti, Bakan Varank da talebi karşılaşacağı sözünü verdi.
          Üç buçuk yıldır Madeni İşler Odası Başkanlığını yürüten Abdurrahman Şahinoğlu, Kılıçözü Sanayi Sitesi’nin artık ihtiyaca cevap veremediğini, yeni işyeri açmak isteyenlerin fahiş kira fiyatlarıyla karşılaştığını belirterek, ek bin sanayi sitesinin kurulması gerektiğini ifade etti.
          Göreve geldikten sonra Kılıçözü Sanayi Sitesi’nin genişletilmesi için AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’ye konuyu aktardığını ve kendisinin de bu sorunun çözümü için ilgili bakanlığa ileterek çözümünü sağlayacağını ifade ettiğini belirten Başkan Abdurrahman Şahinoğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:
          “Yaklaşık 40 yıl önce yapılan Kılıçözü Sanayi Sitemiz artık ihtiyaca cevap veremez duruma gelmiştir. İşyeri kiraları sürekli artmakta, esnafımız zorlanmaktadır. Ayrıca yeni bir işyeri açmak isteyen esnafımız da bu konuda çok zorlanmaktadır. Bu sorun çözümlenmediği takdirde şehir merkezinde bile işyeri açılacaktır. Biz de bu durumu Sayın Milletvekilimiz Mustafa Kendirli’ye anlatarak ek bir sanayi sitesi kurulmasını ya da mevcut sanayi sitemizin genişletilmesini talep ettik. O da sağ olsun bu sorunumuzun çözümü için girişimlerde bulunmuştu. Sayın Milletvekilimiz Kendirli bu hafta şehrimize gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a Sanayi sitemizin genişletilmesi ya da ek bir sanayi talebimizi iletti. Sayın Bakanımız da Organize Sanayi Bölgesi ziyareti sırasında ek sanayi yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. Sayın Bakanımız Varank, ek sanayinin Organize Sanayi’nin yanından PETLAS karşısına kadar kurulabileceğini ifade etti. İnşallah bakanlıktan gelecek uzmanlarımız burada gerekli incelemeleri yapıp, projeyi hazırlayacaklar ve en kısa sürede şehrimize yeni bir ek sanayi sitesi yapılacak. Böylece Kılıçözü Sanayi Sitemizde yaşanan işyeri sıkıntısı ortadan kalkacak, kira fiyatları da artık makul bir sevide kalacak. Şehrimize ek sanayi sitesi kurulmasına karar veren Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank’a, Milletvekilimiz Sayın Mustafa Kendirli ile Sayın Valimiz İbrahim Akın’a, AK Parti İl Başkanımız Sayın Seher Ünsal’a verdikleri destek ve katkıdan dolayı teşekkür ediyorum.”

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku