Resmi İlanlar

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

11 Mayıs 2019 07:02
-A

+A

 
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Kırşehir, Merkez, 4386 Ada, 9 Parsel, Yenice Mah, 10 nolu dükkan. Çevresi çok katlı binalarla çevrilidir. Bölge genellikle orta gelirli memur ve işçi sınıfının tercih ettiği bir konuma sahiptir. Alışveriş alanları, camii, okul, park ve sağlık kuramlarına yakındır. Kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanacak bir konumdadır. Taşınmazın imar planında ayrık nizam 6 kata müsadeli en fazla %40 inşaat alanına sahip konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır. Bina betonarme niteliğinde bodrum kat + zemin kat+5 normal kat olarak inşa edilmiştir. 5-7 yaş grubundadır. Binada; I adet dükkan ve 9 adet mesken vardır. Yapı taban alanı 196,00 m2, toplam alanı ise 1.678,00 m2'dir. Bina giriş kapısı demir doğramadan yapılmıştır. Merdiven ve balkon korkulukları paslanmaz; çelikten, dış cephesi su basman seviyesine kadar dekoratif taş kaplama, üst kısımları ise mantolamadır. Bina girişi batı cephelidir. Satışa konu taşınmaz zemin katta dükkandır. Taptı Müdürlüğü arşivinden alınan proje ve eklerine göre inceleme yapılmış olup dükkan alanı 53,00 m2, bodrum katta da 128,00 m- deposu vardır. Toplam alanı 181,00 m2'dir. Dükkanın zemin kaplaması seramik, duvar ve tavan kaplaması ise alçı sıva üzeri saten boya kaplıdır. Dış camekan ve giriş kapısı alüminyumdandır.
Adresi                                            :Yenice Mah. Ş. Ekrem Ülker Cad. Aydın Apt. No:3/10 Merkez/KIRŞEHİR
Yüz/ölçümü                               :181,00 m2                                       Kıymeti :200.000,00 TL
İmar Durumu                               :imar planındadır.                          Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
KDV Oranı                               :% 18
Satış Yeri                               :Kırşehir Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü içindeki mezat salonu.
                                                        1. Satış Günü: 08/08/2019 günü 14:00 -14:05 arası
                                                        2. Satış Günü: 05/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış şartları : 1- ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır.  Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma
tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin  edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ye akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen  resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklanın özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak. sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname ,ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir,
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş .sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3862 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 06/05/2019
BASIN NO:91                                                                                                                                                           Mah­mut TÜRK­MEN 
                                                                                                                                                                                   Icra Md.​Yrd. - 41246
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku