Güncel

ŞEHİDİMİZİN İSMİ YAŞATILIYOR

ŞEHİDİMİZİN İSMİ YAŞATILIYOR

15 Nisan 2019 07:21
-A

+A

 

Kutsal vatan hizmetini yaparken, görevi başında şehit düşen P.Er Osman SARICA' nın manevi hatırası sonsuza kadar yaşatılıyor. Kırşehir eski şehitler derneği başkanı Ali Sarıca aslen Kahramanmaraş’ lı olup 25 yıl önce Kırşehir’e yerleşerek ilimizde ikametgâh ediyor. Ali Sarıca oğlu  şehit P.Er Osman SARICA  15 yıl önce aramızdan ayrıldı,2003 yılında Şehit  düşerek  gönüllerde ve dualarda yaşatılmaya devam ediyor.
 P.Er Osman SARICA’ nın onurlu bir görev uğrun da Allah’ın takdiri ile mevkilerin en yükseği olan şehittik mertebesine ulaşmasından dolayı aradan geçen zarf süreci acısı halen yüreklerde. Kahramanmaraş’ta-Göksun ilkokuluna şehidin ismi verildi ve Kahraman – Göksun köyü Tombak Şehit Osman Sarıca İlkokulu olarak değiştirildi.
Şehit babası Ali Sarıca gazetemize yaptığı açıklamada;7 evladım var şehit düşen oğlum Osman 2.evladımdı acısı halen yüreğimizde yaşıyor sonsuza dek de yaşayacaktır. Şehit babası Sarıca; ”Göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından dolayı Kahramanmaraş Valimiz Sayın Vahdettin ÖZKAN, Göksu Kaymakamımız Sayın Ejder DEMİR ve Kahramanmaraş –Göksun Tombak İlk Öğretim Müdürü Mustafa Yaşar’a ilgi ve alakalarından teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku