Güncel

Şehidin Adı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Verildi

Şehidin Adı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine Verildi

24 Ekim 2019 07:18
-A

+A


Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın adı Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine verildi.
Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın vefatının 1. Yıldönümünde Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine adının verilmesi nedeniyle hastane bahçesinde program düzenlendi. Buradaki programa Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, İl Emniyet Müdürü Murat Türesin ve eşi Pınar Türesin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ramazan Baykara, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut, Belediye Başkan yarımcıları Başar Altuntaş ve Osman Uçar, Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın ailesi, diğer şehitlerimizin yakınları, hastane yöneticileri ve çalışanları, emniyet teşkilatı mensupları ile vatandaşlar katıldı.
Vali İbrahim Akın, programda yaptığı konuşmada, şehitlerimizin adının ve hatıralarının yaşatılması için yürütülen çalışmalara her zaman destek verdiklerini söyledi.
Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmaya ve yakınlarına sahip çıkmaya gayret gösterdiklerini belirten Vali İbrahim Akın, “Şehit Hayrettin Yılmaz kardeşimizin isminin Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine verilmesi münasebetiyle bir aradayız. Kendisine vefatının 1. yılında Allah’tan rahmet, ailesine de başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Şunu iyi biliyoruz ki, bu topraklar, geçmişten günümüze kadar verdiğimiz şehit kanlarıyla vatan olmuş ve ayakta kalmıştır. Tüm şehitlerimize ve gazilerimize millet olarak şükranlarımızı ifade ediyoruz. Devlet olarak her zaman şehitlerimizin hatıralarını yaşatmaya ve yakınlarına sahip çıkmaya gayret gösteriyoruz. Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Kapımız da gönlümüz de onlara sonuna kadar açık. Şehitlerimizin isimlerini ve hatıralarını yaşatmak için şehitlerimizin isimlerini caddelere, sokaklara, kamu binalarına, parklara, meydanlara veriyoruz. Şehit Hayrettin Yılmaz kardeşimizin ismini yaşatmak için geçtiğimiz haftalarda, ailesinin Boztepeli olmasından dolayı İlçe Emniyet Amirliğinde köşe oluşturmuştuk. Bugün de yine, Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine şehidimizin adının verilmesi nedeniyle bir aradayız. Yapılan tüm bunlar, millet olarak şehitlerimize duyduğumuz minnet ifadesinin bir göstergesidir. Bu ismin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu vesileyle, tekrar Şehit Hayrettin Yılmaz ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.
Hastanedeki programın ardından, Şehit Polis Memuru Hayrettin Yılmaz’ın vefatının 1. yılı nedeniyle baba ocağında mevlid okutuldu ve yemek verildi. 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku