Güncel

Şehit ailelerine ve yakınlarına büyük destek olacak;Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği kuruldu

Şehit ailelerine ve yakınlarına büyük destek olacak;Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği kuruldu

11 Kasım 2019 07:02
-A

+A


Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği’nin kurulması için ilk adım atıldı. Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği şehit, gazi ve gazi yakınlarına birçok konuda hizmet verecek. Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği Başkanı Ali Sarıca konuyla ilgili yaptığı açıklamada 30 yıldır kurulması gereken ancak yapılamayan bu oluşum için ilk adımı attıklarını belirtti. Ali Sarıca” Biz bu derneğin kurulmasını başardık daha sonraki süreçlerde konfederasyon olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Federasyonlar oluşturduktan sonra Kırşehir’i, Sivas Federasyonuna bağlayıp konfederasyon kurmak için başvuru yapacağız. 30 yıldır bu konuda adım atılmadı bizim amacımız bu gayeye gerçekleştirmek Önümüzde uzun bir yol var, biz birlik içinde bu yolları aşacağız.” dedi. Ali Sarıca, ”Bu oluşum şehit ailelerini bir araya toplayarak birlik ve beraberlik içerisinde tutmayı amaçlamaktadır. Bizlerde bu doğrultuda elimizden geldiğince her şeyi yapmaya çalışacağız. En büyük istediğimiz birlik sağlayarak, bu derneği kurarak bu yönde ilk adımı atmış bulunuyoruz.” dedi.
Başkan Ali Sarıca, amaçlarının yurt genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de tüm şehit ve gazi ailelerini bir çatı altında toplamak olduğunu söyledi. Başkan Sarıca, "Amacımız, şehit  ve gazi ailelerinin  yanında ve onlara destek olmak, sorunlarına bir nebzede olsa merhem olmak devlet kurumlarında çalışan şehit ve gazi yakınlarının çalışma şartlarının iyileştirilmesine yardımcı olmak, varsa sıkıntılarını ilgili birimlere aktararak çözüm bulmak" dedi.
AMACIMIZ 30 YILDIR YAPILAMAYANI YAPMAK
Kırşehir'de 30 yıldır bu konuda bir çalışma yapılmadığını ifade eden Ali Sarıca, ilk adımı atarak konfederasyon olması için çalışmalara hız vereceklerini belirtti. Kırşehir'i Sivas Federasyonuna bağlayarak konfederasyon kurmayı amaçlayan Dernek Başkanı Sarıca, gerekli görüşmelerin yapıldığını belirtti.
Başkan Sarıca, "Vatanımızın, milletimizin bölünmez bütünlüğünü sağlamak, devam ettirmek uğruna şehit ve gazi olan kamu görevlilerimizin ve sivil vatandaşlarımızın geride bıraktıkları ailelerinin acılarını paylaşmak aileler arasında yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak milletimize maddi ve manevi çok büyük acılar yaşatan en büyük insanlık suçu olan terörizmin toplumumuz tarafından doğru algılanmasına ve yurt savunmasına katkı sağlamak amacı ile Kırşehir Anadolu Şehit Aileleri Derneği’ni kurduk. Kırşehir'deki şehit yakınlarımız, gaziler ve gazi yakınlarımızın dertlerini ve sıkıntılarını gerekli yerlere iletebilmek, şehit yakınları ve gazilerimizin isteklerini duyurmak amacıyla derneğimizi kurduk. İnşallah derneğimiz sayesinde bu düşüncelerimizi yetkililere ileterek eksik olan haklarımızı talep etmek, şehit yakını ve gazilerimizin yüzlerini bir nebzede olsa güldüreceğiz."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku