Güncel

ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BİZE EN BÜYÜK EMANETTİR

ŞEHİTLERİMİZ VE GAZİLERİMİZ BİZE EN BÜYÜK EMANETTİR

13 Şubat 2019 16:32
-A

+A


Belediye Başkanı Yaşar  Bahçeci, Kırşehir Muharip Gaziler Derneği’ni ziyaret etti.  Ziyarette  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kırşehir Şubesi Başkamı Kemal Parlak ve yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu. Başkan Bahçeci burada yaptığı konuşmada, “Bu vatanın savunmasında verdiğiniz emek, ortaya koymuş olduğunuz cesaret azim ve kararlılık bugün bizlerin hür bir şekilde bu vatanda yaşamamıza vesile oldu. Yurt içinde, yurt dışında teröristlere karşı vermiş olduğumuz mücadelede hem şehitlerimiz hem gazilerimiz var. Eğer biz başımız dik bir şekilde yaşamak istiyorsak hem gazilerimiz hem şehitlerimiz olacak. Bu mücadeleyi hep birlikte vereceğiz. Tarih boyunca hep bu böyle olmuştur 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı son dönemlerde askerimizin vermiş olduğu mükemmel bir Barış Harekatıdır. “Vatan, Bayrak, Millet bizler için ne kadar değerlisi ise vatanı uğruna canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizde bizler için o kadar değerlidir. Gazilerimize, ailelerine ve şehit ailelerine hak ettikleri değeri vermek için elimizden geleni yapıyoruz.
Temsil etmiş olduğunuz şehitler ve gaziler bizim yanımızda çok değerlidir. Şehide ve gaziye sahip çıkmak, bayrağa, vatana sahip çıkmak, birliğe, beraberliğe sahip çıkmak çok önemlidir. Biz ülke olarak şehitlerimizin ailelerini ve yakınlarını her zaman bağrımıza bastık. Çünkü şehitlik bizde en yüksek mertebedir. Bu şehitlerimiz ülkeleri için, birliğimiz ve geleceğimiz için canlarını feda etmişlerdir. Herkesin şehitliği göze alacak derecede bir vatan sevgisine sahip olması gerekiyor. 
Bizim için özel olan Çanakkale Zaferi, Kurtuluş Savaşları gibi değerlerimizin gençlerimize çok iyi anlatılması gerekiyor. Bu hafta münasebetiyle şehitliğin ve gaziliğin ne demek olduğunu yapılan programlarla gençlerimize anlatmış oluyoruz. Aziz şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimiz bize en büyük emanettir. Şanlı bayrağımızın altında huzur içerisinde yaşıyorsak bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Belediye olarak şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz." dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kırşehir Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak Başkan Bahçeci'ye teşekkür etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku