Güncel

SGK HİZMET BİNASINDA SONA GELİNDİ

SGK HİZMET BİNASINDA SONA GELİNDİ

6 Şubat 2019 07:28
-A

+A


 
Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü binası inşaatı hızla yükseliyor. İnşaat çalışmaları hızla devam eden ve hızlı yükselişi gözlerden kaçmayan Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yeni hizmet binasının, toplam 5 bin 719 metrekare arsa alanı, 3 bin 439 inşaat alanına sahip olduğu açıklandı. Ferah ve geniş salonları, bekleme alanları ve modern hizmetiyle göz kamaştıracak olan Kırşehir SGK il binasının en kısa sürede hizmete gireceği bildirildi.
         Kırşehir SGK İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz ise, SGK binası tamamlanıncaya kadar eski Müftülük binasında hizmet vermeye devam ettiklerini kaydetti. 1994 yılında yapılan ve depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılması gerektiği kararlaştırılan Medrese Mahallesi’ndeki Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü hizmet binası, .
yeni bina tamamlanana kadar Ankara‐Kayseri Karayolu üzerindeki eski Müftülük binası içinde çalışmalarına devam edecek Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, yeni hizmet binasının aynı arsa üzerine yapıldığını ve şuanda yüzde 80 gibi kısmının tamamlandığını söyledi.   Akdeniz,  "İl Müdürlüğümüzü geçici bir süre şu anki bulunduğumuz binaya taşındık. Mevcut binayı yıkarak aynı alana yeni inşaatın yapımında başladı ve çok hızlı bir şekilde ilerliyor.  Yüzde 80'i tamamlandı.  Yapımı devam eden hizmet binası toplam 5 bin 719 metrekare arsa alanı, 3 bin 439 inşaat alanına sahip. 2 bodrum katı, zemin kat, 2 normal kat ve teras kat olacak şekilde yapıyoruz. Böyle modern bir binayı Kırşehir'e kazandırdığımız için çok mutluyuz. Kırşehir'de Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri güler yüz örneği ile veriyoruz ve bunun sonucu olarak 81 ilde yapılan memnuniyetlik anketiyle Sosyal Güvenlik Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü yüzde 85 gibi yüksek bir oranla ön sıralarda yer aldı. Bu da verdiğimiz hizmetin öncülüğü ve kalitesini göstermekte. Makam ve mevkiler hepimiz için gelip geçicidir, önemli olan bu güzel ilimize hizmet etmek kalıcı eserler bırakmak" dedi. 
Öte yandan bu sene hizmete girecek olan yeni SGK Binası’nın açılışını Bakan Zehra Zümrüt SELÇUK tarafından yapılacağı tahmin ediliyor.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku