Güncel

SGK İl Müdürü Akdeniz; "Son tarih 31 Mart 2021 UNUTMAYIN!"

SGK İl Müdürü Akdeniz; "Son tarih 31 Mart 2021 UNUTMAYIN!"

29 Mart 2021 15:22
-A

+A

        Kırşehir Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Hacı Mehmet Akdeniz, 7256 sayılı kanun gereği yapılandırılan SGK borçlarının Peşin ve İlk taksit ödemelerinin 31 Mart 2021 tarihine kadar ödenmesi gerektiği hususunda vatandaşlara uyarıda bulundu.
"Yapılandırılan SGK borçlarınızın peşin ve ilk taksit ödeme son tarih 31 Mart 2021 Unutmayın!" diyen İl Müdürü Akdeniz, yapılandırılan SGK borcu taksit ödemelerinin önemli olduğunu belirterek “ İlk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırılmaları bozulmaktadır” dedi. Peşin olan taleplerin 31.03.2021 tarihine kadar talep edilmesi halinde taksite çevrilmesi mümkün bulunmakta olup, İlk taksitinde bu tarihe kadar ödenmesi gerekmektedir” dedi.
İLK TAKSİT 31 MART 2021
         7256 Sayılı Kanuna göre yapılandırılan SGK borçları ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Akdeniz, yapılandırmanın ilk taksitinin 31 Mart 2021 tarihine kadar yatırılması gerektiğini söyledi.  Özellikle ilk iki taksitin çok önemli olduğunu vurgu yapan İl Müdürü, “İlk taksit ödemeleri ile peşin ödemelerde borcun tamamının ödenmesi, 31 Mart 2021 tarihine kadar yapılması gerekiyor. Özellikle borcu olan işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırılan borcun ödemelerini son güne bırakmamalarını istedi. Çünkü ilk iki taksit ödemesinin zamanında yapılmaması halinde işverenlerimizin, sigortalılarımızın yapılandırmaları bozulmaktadır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması amacıyla belirtilen tarihlerde borçlarını yatırmalılar.” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku