Güncel

SGK PRİM DESTEĞİ SÜRESİ UZATILDI...

SGK PRİM DESTEĞİ SÜRESİ UZATILDI...

25 Şubat 2021 15:51
-A

+A

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa YILMAZ ,

 "İŞVERENLERİMİZ İÇİN MÜJDELİ HABER"
Başkan Mustafa YILMAZ , İlave 6 puanlık bölgesel sigorta prim teşvikinin süresi 31 Aralık 2021'e kadar uzatıldı açıklamasını yaptı.
Başkan Mustafa YILMAZ açıklamasında şu bilgileri kaydetti:
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından işverenlere sağlanan sigorta prim teşviki alınan kararla yıl sonuna kadar devam edecek. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun belirlediği şartlara göre istihdamın artırılması amacıyla işyerlerine sağlanan sigorta teşviki ile ilgili karar Resmi Gazete'de yayımlandı. 
6486 sayılı Torba Kanunla 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 81 inci maddesine eklenen ikinci fıkra ile, 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak % 5 puanlık sigorta primi Hazine desteğine ilave olarak prime esas kazanç alt sınırı üzerinden % 6 puana kadar ilave prim indiriminden yararlanma imkanı sunulmuştu 2015’te yayınlanan genelge ile prim borcu olmayan işverenlere.  Söz konusu ilave prim indiriminden 51 İl ve 2 İlçe yararlanmıştır ve İlimizde bu illerin içerisindedir. Ancak; ilave prim indirimi 31.12.2020 tarihinde son buldu.
Söz konusu genelge ile işverenler SGK primlerini % 6 eksik ödeyerek 214,66-TL asgari ücret ile çalışandan tasarruf sağlama imkanına sahip olmuşlardı.
Tüm Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de yaşanan covid-19 salgını nedeniyle işverenlerimiz büyük sıkıntı içerisindeler. Ocak ayına ilişkin SGK prim bildirgelerinin son verilme günü 26 Şubat Cuma günüydü.
Bugün yayınlanan Resmi Gazete ile birlikte bu karar 01.01.2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 31.12.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa YILMAZ ,
"Bu zor zamanlarda işverenlerimiz için önemli bir haber olan sgk prim desteği süresinin uzatılmasında emeği geçen, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, süreçte bizimle sürekli istişare halinde olan Ankara Milletvekilimiz Sayın Hacı Turan'a, Kırşehir Milletvekilimiz Sayın Metin İlhan'a ve TOBB Başkanımız Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu'na Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri adına teşekkür ederim."dedi.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku