Güncel

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Hizmete Girdi

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Hizmete Girdi

17 Ocak 2019 07:02
-A

+A


Vali Akın, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde incelemelerde bulundu.
İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı, Bağbaşı mevkiinde yer alan ek hizmet binasında incelemelerde bulunan Vali İbrahim Akın, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz’den bilgiler aldı.
Hizmete yeni giren Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün bilişim suçlarının önlenmesine önemli katkılarda bulunacağına inandığını belirten Valimiz Sayın İbrahim Akın, müdürlüğün hizmete girmesi ile birlikte, artık siber suçlarla mücadelede işlemlerin daha hızlı bir şekilde yürütüleceğini söyledi.
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bilişim suçlarının da arttığını ifade eden İbrahim Akın, “Siber suç, bir bilişim sisteminin güvenliğini ya da kullanıcısını hedef alan ve bilişim sistemi kullanılarak işlenen suçlardır. İlimizde hizmete giren Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü personelimiz,
bu tür suçlarla ve suçu işleyenlerle etkin bir şekilde mücadele edecektir. Amacımız ilimizde huzuru ve asayişi en üst düzeyde sağlamaktır.” dedi.
İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak hizmet veren Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün ardından Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü’nde incelemelerde bulunan Vali  İbrahim Akın çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Programda Vali İbrahim Akın’a Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Vali Yardımcımız Adnan Kayık,  İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili J. Yrb. Suat Orhan ve emniyet şube müdürleri eşlik etti. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku