Güncel

Sınavlara hazırlıkta TÜRK EĞİTİM SEN AKADEMİ yeter!"

Sınavlara hazırlıkta TÜRK EĞİTİM SEN AKADEMİ yeter!"

9 Ocak 2020 07:16
-A

+A


Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk sosyal medya hesabı üzerinden Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) sınavı için duyuruda bulundu. Sınav hazırlıkları için Türk Eğitim-Sen üyelerine açık olan TÜRK EĞİTİM SEN AKADEMİ Online Eğitim Platformunun hizmet verdiğini belirten Bilal Türk, Türk Eğitim-Sen Kırşehir üyelerini bilgilendirerek kayıt yaptırabileceklerini belirtti.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) arasındaki protokolle, okul müdür ve müdür yardımcılığı için yapılacak sınavın adı "Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (EKYS)" olarak belirlendi. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) Duyurusunu yayınladı. 15 Mart 2020'de gerçekleşecek olan sınav için duyuru yapan Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk, konu hakkında şu bilgileri paylaştı:
"Üyelerimizin sınavlara en iyi şekilde hazırlanması amacıyla çalışıyoruz. 15 Mart 2020 tarihinde ÖSYM tarafından yapılması planlanan MEB EKYS 2020 sınavı için hazırlıklarımız tamamlandı.
Sınav konularına ilişkin belirlenen 7 ayrı bölümde 3 bin sayfaya yakın doküman bulunmaktadır. Tüm üyelerimize hitap edecek şekilde; geniş konu anlatımları, özet konu anlatımları ve e-kitaplar yer almaktadır. Kullanıcılar bu bilgilere online erişim sağlayabildikleri gibi, indirebilir ve çıktı alabilirler.
Her bölüm altında ilgili konuya göre 35 Video Dere hizmete sunulmuştur.
Her bölümün altında ayrı ayrı olmak üzere yaklaşık 7 bin soruluk soru havuzu bulunmaktadır.
Son yapılan sınavda yer alan soru tipleri ve konu dağılımlarına uygun olarak 12 deneme sınavı hazırlanmaktadır. Bu deneme sınavlarımızdan bazıları İl-İlçe merkezlerinde uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.
TÜRK EĞİTİM SEN AKADEMİ Online Eğitim Platformu sadece Türk Eğitim Sen üyelerine açıktır. Bu nedenle Türk Eğitim Sen Üye Takip Sistemi ile bağlantılı çalışmakta olup sadece üyelerimiz www.tcsakadcmi.net web sitemize giriş yaparak www.tesakadcmi.net/uvelik sayfasındaki Üyelik Formunu doldurarak üye olup tüm sınavlara hazırlanabilir.
TÜRK EĞİTİM SEN AKADEMİ Online Eğitim Platformuna sınavlara girecek tüm üyelerimizin kayıt olmalarını tavsiye ediyoruz.
TÜRK EĞİTİM SEN AKADEMİ Online Eğitim Platformunu üyelerimizden gelen talep ve isteklere göre düzenlemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. İstek ve taleplerinizi sitemiz üzerinde yer alan destek formunu doldurarak veya tesakademira gmail.com adresine iletebilirsiniz.
TÜRK EĞİTİM SEN AKADEMİ Online Eğitim Platformunun tüm üyelerimize ve ülkemize hayırlar getirmesini dilerken, geleceği inşa eden bir sendika olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.
Sınavlara hazırlıkta TÜRK EĞİTİM SEN AKADEMİ yeter!"
SINAV BAŞVURU ESASLARI
15 Mart 2020 tarihinde uygulanacak olan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavına (2020-MEB-EKYS) başvuracak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmalıdır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edinebileceklerdir.
Millî Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı (2020-MEB-EKYS) 15 Mart 2020 tarihinde yapılacak. Başvurular 22-30 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak. Geç başvuru tarihi 13 Şubat 2020 olarak belirlendi. Sınav Sonuçları 9 Nisan 2020 tarihinde açıklanacak. 
Sınava girecek adaylar 28 Şubat-12 Mart 2019 tarihleri arasında, ÖSYM adına aşağıdaki bankalara 180,00 TL sınav ücreti yatıracaklardır: Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç) Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) aracılığıyla yatırılabilecektir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku