Güncel

Sinema Salonlarının Faaliyetlerine İlişkin Karar

Sinema Salonlarının Faaliyetlerine İlişkin Karar

3 Haziran 2021 15:07
-A

+A

        İl Umumî Hıfzıssıhha Kurulu, Vali İbrahim Akın başkanlığında 02.06.2021 tarihinde toplanarak Sinema Salonlarının Faaliyetlerine İlişkin kararlar aldı. Kırşehir Valiliği tarafından alınan kararlara ilişkin şu bilgiler aktarıldı:
"Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabında uygulanacak tedbirleri belirleyen İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 01.06.2021 tarih ve 2021-35 sayılı kararı ile 1 Haziran 2021 tarihinden itibaren sinema salonlarının da tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan pazar günleri hariç haftanın diğer günlerinde 07.00­-21.00 saatleri arasında %50 kapasite (bir koltuk dolu bir koltuk boş) sınırına uyulması kaydıyla faaliyet gösterebilecekleri kararlaştırılmıştır.
        Öte yandan İçişleri Bakanlığının, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileri ve sektör temsilcileriyle yapmış olduğu görüşmeler sonucunda sinema salonlarının faaliyetlerine dair kısıtlamanın bir müddet daha devam etmesine yönelik alınan talepler ile salgınla mücadele tedbirlerinde devamlılığının sağlanması hususu göz önünde bulundurularak, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27. ve 72. maddeleri uyarınca İlimiz genelinde;
       Sinema salonlarının faaliyetlerine 01 Temmuz 2021 tarihine kadar ara verilmesine;
Alınan bu karara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesine ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına, Oybirliği ile karar verildi."

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku