Güncel

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ÇALIŞTAYININ İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BAŞKANLARI ÇALIŞTAYININ İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

26 Şubat 2021 16:25
-A

+A

 

Kırşehir'de, STK Başkanları Çalıştayı'nın ikinci toplantısında kentin sorunlarının değerlendirildiği bildirildi.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasından (TSO) yapılan yazılı açıklamada, oda binasında gerçekleştirilen çalıştayda, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu'nun ilk çalıştayda alınan kararlarla ilgili sunum yaptığı ifade edildi.
Çalıştay öncesinde Kırşehir TSO üyeleriyle anket yapıldığı belirtilen açıklamada, en önemli 3 sorunun yeni hastane binası, hükümet binası ile trafik ve otopark sorunu olduğu aktarıldı.
Açıklamada, çalıştaya Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Yılmaz, Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Ziraat Odası Başkanı Sinan Purcu ve Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül'ün katıldığı, alınan kararlarla ilgili kamuoyuna bilgi verileceği kaydedildi.
TSO'dan yapılan yazılı açıklamada İlk çalıştay da alınan bazı kararların belediyemizi ilgilendiren konuları içermesi münasebetiyle, Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu çalıştayımıza katılım sağlayarak, ilgili konular da görüş alışverişinde bulunuldu.
Kırşehir TSO olarak üyelerimize, Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’nun Çalıştayımıza katılacağını belirterek, bir anket uygulandı. Ankette üyelerimizin dile getirdiği en önemli üç sorunun ise yeni hastane binası, hükümet binası ve trafik ve otopark sorunu olarak ortaya çıkmıştır. Bu gündem maddeleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunularak çalıştay da alınan ve ilimizi ilgilendiren diğer gündem maddeleri önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Uygulanan ankette çıkan sonuça göre, yeni hastane binası yapılmaması mevcut hastane binasının kapasitesinin genişletilmesi ve hükümet binası yerinin yurt olarak değil, yeniden hükümet binası olarak hizmete sunulması sonuçları ortaya çıkmıştır.
Her çalıştay da bir Sivil Toplum Kuruluşu Başkanını misafir olarak davet edileceğinden, bugün ki çalıştayımıza Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Muzaffer Tekeli katıldı.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

İCRADAN SATILIK 4+1 DAİRE!

İCRADAN SATILIK 4+1 DAİRE!

15:07 - 16 Nisan 2021

İNŞAAT İŞLERİ YAPTIRILACAK

İNŞAAT İŞLERİ YAPTIRILACAK

15:01 - 16 Nisan 2021

TEŞEKKÜRLER KIRŞEHİR...

TEŞEKKÜRLER KIRŞEHİR...

14:51 - 16 Nisan 2021

TEŞEKKÜRLER KIRŞEHİR...

TEŞEKKÜRLER KIRŞEHİR...

14:51 - 16 Nisan 2021

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku