Güncel

Sokağın Tehlikelerine Maruz Kalan Çocukların Korunması Projesi Kapsamında Etkinlik Gerçekleştirildi

Sokağın Tehlikelerine Maruz Kalan Çocukların Korunması Projesi Kapsamında Etkinlik Gerçekleştirildi

6 Şubat 2020 13:53
-A

+A


Kırşehir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen “Sokağın Tehlikesine Maruz Kalan Çocukların Korunması” projesi faaliyetleri kapsamında sokağın tehlikesine maruz kalma riski olan çocuklar ile 31.01.2020 tarihinde Müdürlüğün toplantı salonunda etkinlik yapıldı.
Yapılan incelemeler sonucunda edinilen bilgiler ile sokağın tehlikesine maruz kalan çocukların yabancı uyruklu olması nedeni ile Bakanlığın ve UNICEF işbirliğinde yürütülen Sosyal Uyum Programından yararlanılarak yabancı uyruklu çocukların karşılaştıkları sorunlar ve akranları ile olumlu etkileşimde bulunmalarına yönelik “Doğru İletişim ve Çatışma Çözümü, Çocuk İşçiliği” konulu grup çalışması yapıldı.
Yapılan grup çalışmasında Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görevli Psikolojik Danışman Hasan Basri Yılmaz tarafından çocuklar ile “Doğru İletişim ve Çatışma Çözümü, Çocuk İşçiliği” konulu sunum gerçekleştirilmiştir. UNICEF işbirliğinde hazırlanan “İçinde Yaşadığım Toplum” ile ilgili oyunlar çocuklar ile birlikte oynanmıştır. Gerçekleştirilen etkinliğe hem Türk uyruklu hem de yabancı uyruklu 12-18 yaş aralığında toplam 8 çocuk katılım sağlandı.
Sokağın Tehlikesine Maruz Kalan Çocukların Korunması Projesi kapsamında hazırlanan 24 aylık faaliyet planı içeriğinde proje ortakları ve Müdürlük tarafından hem ailelere hem de çocuklara yönelik planlanan eğitim ve etkinliklerin düzenli olarak devam edeceği belirtildi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku