Güncel

Sürmeli'den, İl Müdürü Alpaslan'a ziyaret

Sürmeli'den, İl Müdürü Alpaslan'a ziyaret

27 Mayıs 2021 15:33
-A

+A

       Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz' in yaş haddinden emekli olmasının ardından göreve Metin Alpaslan atandı.
 Alparslan yeni görevine başladı ve makamında ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Misafirlerini ağırlayan İl Müdürü Alpaslan yeni göreve başlamış olmanın heyecanını yaşıyor.
       Ziyaretler kapsamında Kırşehir Memleket ve Yeni Kırşehir Yeşilyurt Gazeteleri İmtiyaz Sahibi Murat Sürmeli ve çalışanları İl Müdürü Alpaslan'ı ziyarette bulundu.
       Sürmeli, İl Müdürü Alpaslan'a yeni görevinde başarılar dileyerek hayırlı olsun temennisinde bulundu.
Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde  birçok proje ve çalışmaya imza atan Alpaslan, "Eğitimde marka kent olan ilimiz eğitimi için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Gayemiz ilimiz ve ülkemize faydalı gençler yetiştirmektir. " dedi.
Konuklarını makamında ağırlayan İl Müdürü Alpaslan, Sürmeli ve çalışanlarına nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
Metin ALPASLAN Kimdir ?
        1968 yılında Kırşehir'de doğdu. Kırşehir Mithat Saylam İlkokulu, Cacabey Ortaokulu ve Kırşehir Lisesi'nden mezun oldu. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kırşehir Eğitim Yüksek Okulu'ndan önlisans ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümü'nden lisans düzeyinde mezun oldu.
       1989 yılında Kahramanmaraş İli Afşin İlçesinde müdür yetkili sınıf öğretmeni olarak göreve başladı. Sırasıyla Ağrı, Sakarya, Kırşehir'de öğretmen, okul müdür yardımcısı ve okul müdürü olarak görev yaptı. 2000 yılında yapılan Milli Eğitim Şube Müdürlüğü sınavında üstün başarı göstererek Kahramanmaraş Afşin Milli Eğitim Şube Müdürlüğü'ne atandı.  Sırasıyla Kırşehir Çiçekdağ Milli Eğitim Şube Müdürlüğü, Kırşehir Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve Niğde Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevlerini yaptı. 2013-2021 yılları arasında Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürü olarak görev yaptı.
Memuriyet hayatı boyunca Mili Eğitim Bakanlığı'nın açmış olduğu otuz hizmet içi eğitim kursuna katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, Valiliklerimiz ve Kaymakamlıklarımız tarafından yirmi Teşekkür Belgesi, altı Takdir Belgesi, üç Başarı Belgesi, bir Üstün Başarı Belgesi ve iki Aylıkla Ödül Belgesi ile ödüllendirildi.
21.05.2021 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev başlayan Metin ALPASAN evli ve iki çocuk babasıdır.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku