Güncel

SÜRMELİ'DEN ŞAHİN'E HAYIRLI OLSUN ZİYERETİ

SÜRMELİ'DEN ŞAHİN'E HAYIRLI OLSUN ZİYERETİ

10 Ocak 2019 07:02
-A

+A


Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazeteleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli ve muhabir Mustafa Çavuş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü görevine atanan Faruk Şahin'i ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulundular.
 Spor Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı’nın kararı ile Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak atanan Faruk Şahin," Böyle güzel bir görevi bana layık gören büyüklerimize teşekkür ediyorum. Mevkiler makamlar gelip geçicidir önemli olan gençlerle birlikte Kırşehir'e güzel hizmetler bırakıp arkamızdan güzel sözler bahsettirmektir. Kırşehir spor faaliyetlerinde örnek bir şehir, burada sporla yetişen gençler Türkiye'nin umudu daha güzel hizmetler ve daha başarılı gençler yetiştirmek için çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz" dedi.     Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Gazeteleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli ise ziyaretinde,  "Kırşehir'deki sporların gelişmesine önemli katkıda bulunacağına inanıyoruz. Son yıllarda önemli aşamalar kaydeden Kırşehir, spor alanında önemli yerlerde. Sportif anlamda elde edilecek başarılar hem Türk sporuna, hem de Kırşehir'in tanınmasına çok önemli katkılar yapacaktır. Rabbim gençliğimize, sporumuza ve memleketimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin" dedi.
Öte yandan görevine başlayan İl Müdürü Faruk Şahin sevenleri tarafından  ziyaretçi akınına uğrarken, makam odası da adeta çiçek bahçesine dönüştü 
 FARUK ŞAHİN KİMDİR
Kırşehir’de 1965 yılında dünya ya gelmiştir. Sırasıyla Kırşehir İmam – Hatip Lisesi, Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi okullarından mezun olmuştur. İyi derece Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir. 1984 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetlerinde memuriyete başlamıştır. 1992 yılına kadar bu görevine devam ettikten sonra 1992 – 1997 yılları arası Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen ve İdareci, 1997 – 2003 Yılları arası Vakıflar genel müdürlüğü Yurt müdürlüğü – Kayseri Vakıflar Şube Müdürlüğü, 2003 – 2005 yılları arası Milletvekilliği Danışmanlığı 2005 – 2016 Yılları arası yurt müdürlüğü, 2016 – 2018 yılları arası da Kredi ve Yurtlar Kurumu Kırşehir İl Müdürlüğü Yapmıştır. Bu görevlerini yerine getirirken aynı zamanda bir çok eserde yayınlamıştır. Vakıf Şehri Kırşehir, Kırşehir’de vakıf kuran Şahsiyetlerin Vakfiyelerinin Düzenlenmesi (Ahi Evran, Cacabey, Süleyman Türkman-i) gibi eserlerin yanı sıra Çınar Dergisi ve Kültürel Yazılara da imza atmıştır. Bir çok seminer ve kursa da bizzat katılan Şahin; 1984-Hizmet İçi Eğitim (Bolu), 1992-Eğitim Yöneticiliği (Kırşehir), 1998-Öğrenci Yurtları (Balıkesir), 1999-Vakıf Hizmetleri (İstanbul), 2000-Tapu Taramaları (Kayseri), 2001-Taviz Bedelleri (Kayseri), 2007-Kurum Yöneticiliği katıldığı başlıca kurslardandır. ŞAHİN son olarak Gençlik Spor Bakanlığı Personel Dairesi, Başkanlığı’nın 41218064-93.02-340 sayılı atama ve görevlendirme kararı ile Kırşehir Gençlik Spor İl Müdürü olarak atanmıştır. Evli ve 3 çocuk babası olan Faruk Şahin Halen Kırşehir de ikamet etmektir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku