Resmi İlanlar

T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2020/500 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.   KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2020/500 ESAS   TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

14 Temmuz 2020 07:10
-A

+A


 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Kırşehir, Merkez, Aşıkpaşa Mah. 5433 ada, 9 parselde kayıtlı dükkan. Taşınmaz Aşıkpaşa mahallesinde 1970 yılında betonarme karkas tipi 18,20 m2 miktar alana sahip 50 nolu 1. katta mevcut bağımsız bölüm üzerine dükkan olarak yapılmıştır. Taşınmaz şehir merkezine 280 m. Uzaklıktadır. Taşınmazın alüminyum dış kapısı, PVC pencereleri bulunan, su ve kanalizasyon kullanımı için gerekli dağıtım hatları mevcuttur. Binada dış cephe izolasyonu (mantolama) bulunmamaktadır. Isıtma bireysel sistemle sağlanmaktadır. Jeotermal ısınma ve ısıtma tesisatı mevcuttur. Taşınmazın Belediyenin her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kamu kurum ve kuruluşlarına çok yakın olup, okul ve dini ibaret yerlerine de yakın mesafededir.
 Yüzölçümü : 1.030 m2                                       Arsa Payı : 368/72100
Kıymeti : 172.478,00 TL                                      KDV Oranı : % 18
 İmar Durumu : İmar planındadır                     Kaydındaki şerhler:Tapu kaydındaki gibidir
Satış Yeri : Kırşehir Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü içindeki mezat salonu
1. Satış Günü : 14/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış şartları :  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/500 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 09/07/2020
Mahmut TÜRKMEN
 İcra Md.Yrd. – 41246
 E – İMZALIDIR
Basın no :138

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku