Resmi İlanlar

T.C. KIRŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KIRŞEHİR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2019/5 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

28 Ağustos 2019 07:22
-A

+A


Kırşehir Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu (ya da Kırşehir Sulh Hukuk Mahkemesi Yazı işleri müdürü odasında) 14/10/2019 tarihinde belirtilen gün ve saatlerde 1.satışı yapılacaktır 'Aynı gün alıcısı çıkmaz veya teklif edilen fiyat muhammen bedelin % 50'sini karşılamaz ise aynı yer ve saatlerde 18/11/2019 tarihinde 2.satışı yapılacaktır. Bu satışta muhammen bedelin %50sini karşılamak sureti ile en çok artırana ihale yapılacaktır.
Taşınmazın Yeri:                            Cinsi:              Ada-Parsel:        Miktarı:        Mu.Bedeli:       Satış Saati:
Kırşehir,Merkez, Yenice Mah.     KERPİÇ EV   2516-6        358,00 M2        183.500,00 TL      11:00-11:05
Satış şartları :    
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazca satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen  değerin % 20si oranında pey akçesini T.C. Vakıflar Bankası Kırşehir Şubesinde bulunan TR340001500158007300598018 nolu hesaba en geç ihale saatine kadar yatırıp makbuzunu memurluğumuza vermeleri (elden verilecek %20  pey akçesi kabul edilmeyecektir) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %18 KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedellinden ödenir.
3-Dava  konusu taşınmaz Kırşehir Belediyesi İmar Planı sınırları. dâhilinde olup Belediye ve Alt Yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Elektrik . telefon, içme suyu su şebekesi  doğalgaz hatları döşenmiştir. Dava konusu taşınmaz Belediye İmar ve Şehircilik müdürlüğünün yazısına göre  imar palanında ayrık nizam 4 kat TAKS =040, KAKS=1,60 konut alanında kalmakta  olup, taşınmazın merkeze uzaklığı 2 kmdir.Ayrıca dava konusu taşınmazın etrafında yapılaşma bulanmakta olup, ulaşım problemi  yoktur.
4-İpotek sahibi alacalılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul  üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı bebeler ile (15) gün içinde dairemize  bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan 'hariç bırakılacaktır.
5-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak. bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6-Şartname, ilan tarihinden itibaren İletesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7-“'Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2B19/S Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.20/08/2019
 Pınar KARAGÖZ Satış Memuru 133859
 
BASIN NO:199
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku