Resmi İlanlar

T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2017/5942 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2017/5942 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

31 Ocak 2019 07:08
-A

+A

                           Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Kırşehir, Merkez, Yenice Mah. 2711 ada, 3 parselde kayıtlı satışa konu taşınmaz boş arsadır, arsanın çevresi çok katlı binalarla çevrili olmakla beraber arka cephesinde Kümbetaltı Mezarlığı bulunmaktadır. Bölge genel olarak orta gelirli insanların tercih ettiği bir konuma sahiptir. Alışveriş alanları, cami, park ve sağlık kuramlarına yakın değildir. Gayrimenkul imar planında ayrık nizam 4 kata müsadeli ve en fazla % 40 inşaat alanına sahip konut alanında kalmaktadır.
Adresi                       :Medrese Mah. Kümbetbaba Cad. 112.Sk. No:29 KIRŞEHİR
İmar Durumu             :İmar planındadır                           Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir
Yüzölçümü                :584 m2                                          KDV Oranı : % 18
Kıymeti                     :400.000,00 TL
Satış Yeri                  :Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Müdürlüğü içindeki mezat salonu
                                   1.Satış Günü : 18/04/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
                                   2.Satış Günü : 16/05/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış şartlan: 1- ihale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan haklan vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialannı dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5942 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 29/01/2019
                                                                                                                                               Mahmut TÜRKMEN 
                                                                                                                                               İcra Md.Yrd. - 41246
                                                                                                                                                                          BASIN NO:21
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku