Resmi İlanlar

T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2018/1277 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2018/1277 ESAS  TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

14 Ocak 2019 07:57
-A

+A

                                Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
                                                        TAŞINMAZLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ :
Kırşehir, Merkez, Karşıyaka Mah. Arabağ Mevkii, 383 ada, 60 parsel ile aynı yer Kumyeri Mevkii, 383 ada, 62 parselde kayıtlı taşınmazlar çayırlık vasfında olsa da imar planı içerisinde olması, meskun saha içerisinde yer alması, belediyenin asli hizmetlerinden faydalanabilecek konumda olması nedeniyle taşınmazlar arsa kabul edilerek değer tespiti buna göre yapılmıştır. 60 parsel 3.346,83 m2, 62 parsel ise 523,50 m2'dir. Taşınmazların çevresinde seyrek yapılışına mevcuttur. Bölge genel olarak yüksek gelir sınıfındaki insanların bağ evi yapmak için tercih ettiği bir konuma sahiptir. Alışveriş alanları, cami, okul, park ve sağlık kuramlarına uzak konumdadır, dolayısıyla taşınmazlar kentsel kamu hizmetlerinden tam olarak yararlanabilecek konumda değildir, çevresinde yoğun yapılaşma bulunmadığından toplu taşıma ile ulaşım imkanı yoktur, 60 parsel üzerinde yapı yoktur, 62 parsel üzerinde ise 100 m2 alana sahip müştemilat olarak kullanılan yapı mevcuttur. İmar planı içerisinde "tarımsal niteliği korunacak" alanda kalmaktadır. Minimum ifraz 2.500 m2'dir, emsal:0,10 olup maksimum inşaat izni 6,50 m'dir. İmar uygulaması yapılmadığından taşınmazlar kadastro halini korumaktadır.
                                                                  1 NOTU TAŞINMAZIN
Adresi                        :Özbağ Belediyesi Örcün Mahallesi
Yüzölçümü                :523,50 m2
İmar Durumu             :Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti                       :48.115,00 TL
KDV Oranı                  :% 18 
Kaydındaki Şerhler   :Tapu kaydındaki gibidir.
Satış Yeri                    :Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Müdürlüğünde bulunan mezat salonu
                                   1.Satış Günü : 03/04/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
                                   2.Satış Günü : 03/05/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
                                                                  2 NOTU TAŞINMAZIN
Adresi                        :Özbağ Belediyesi Örcün Mahallesi
Yüzölçümü                :3.346,83 m2
İmar Durumu             :Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti                      :367.569,70 TL
KDV Oranı                 :% 18
Kaydındaki Şerhler   :Tapu kaydındaki gibidir.
Satış Yeri                   :Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Müdürlüğünde bulunan mezat salonu
                                   1.Satış Günü : 03/04/2019 günü 13:50 - 13:55 arası
                                   2.Satış Günü : 03/05/2019 günü 13:50 - 13:55 arası
 
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1277 Esas sayılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/01/2019
                                                                                                                            Mahmut TÜRKMEN
                                                                                                                          İcra Müdür Yardımcısı
                                                                                                                                      41246
                                                                                                                                                                        BASIN NO:08
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku