Resmi İlanlar

T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2018/20 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. KIRŞEHİR İCRA DAİRESİ 2018/20 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

16 Ekim 2018 07:06
-A

+A

 
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Kırşehir, Merkez, Yenice Mah. 5056 ada, 3 parselde 2.kat 5 nolu dubleks mesken olup Kırşehir Belediyesi imar planı sınırlan dahilinde, her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden yararlanmaktadır, şehir merkezine, ticari, ekonomik, sosyal ve kültürel tesislerine uzak konumdadır, taşınmazın arka tarafında 2 adet baz istasyonu vardır, binanın yapım yılı 2013'tür,06.03.2007 tarih ve 26454 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan deprem yönetmeliğine uygun olduğu düşünülmektedir, taşınmaz dubleks olup alt katında salon, mutfak, oturma odası, giriş holü ve tuvalet, üst katta gece holü, 3 adet yatak odası ve banyo bulunmakta olup 130 m2'dir, ısı yalıtımı vardır, taşınmazın bulunduğu bölge teknik ve sosyal altyapısı tamamlanmamıştır.
Adresi  : Bahçelievler Mah. 1543.Sokak Berat Apt. D:5 KIRŞEHİR
Yüzölçümü       :           476 m2 Arsa Payı : 96/476
İmar Durumu    :           İmar planı sınırlarındadır.         Kıymeti : 130.000,00 TL
Kay duldaki Şerhler      : Tapu kaydındaki gibidir.         KDV Oranı : %1
Satış Yeri         : Kırşehir Adliyesi Denetim Serbestlik Md. içinde bulunan mezat salonu
Satış Günü       :           18/12/2018 günü 10:00 -10:05 arası
Satış Günü       :           16/01/2019 günü 10:00 -10:05 arası
Satış şartlan: 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialannı dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/20 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/10/2018
Mahmut TÜRKMEN İcra Md.Yrd. 41246
BASIN NO279

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku