Güncel

TABLETLER MİLLİ EĞİTİME TESLİM EDİLDİ...

TABLETLER MİLLİ EĞİTİME TESLİM EDİLDİ...

9 Şubat 2021 16:03
-A

+A

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından başlatılan tablet kampanyası kapsamında, Kırşehir Ticaret Borsasına gönderilen 55 adet tablet bilgisayar Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edildi.

Tabletler Genel Sekreter  Battal Çelik tarafından Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz'e teslim edildi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan eğitime destek kampanyası kapsamında 365 Oda/ Borsa Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla tablet bilgisayarları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırıyor.
Bu kapsamda Kırşehir Ticaret Borsası salgın sürecinde online eğitim imkanlarına erişim zorluğu yaşayan öğrencilere destek olmak için tablet bilgisayar desteği sağladı.
Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğüne  alınan 55 adet EBA uyumlu tablet bilgisayarı teslim etti.
Tablet bilgisayarların Kırşehirli öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını dileyen Genel Sekreter  Battal Çelik Kırşehir Ticaret Borsası’nın her zaman eğitime destek verdiğini ve bu konuda önemli çalışmalara imza attığını söyledi.
Devletin bu konuda gereken çalışmaları yaptığının altını çizen Genel Sekreter Battal Çelik,
Kırşehir Ticaret Borsası olarak da Kırşehir'de eğitimle ilgili gerçekleştirilen çalışmalara katkı sağlamaya gayret gösterdiklerini belirterek şunları kaydetti; “Eğitim konularıyla ilgili üzerimize ne düşüyor ise bugüne kadar yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Bugün 55 bilgisayarımızı sayın müdürümüze teslim ediyoruz. İnşallah bu tabletlerimiz de ihtiyaç sahibi öğrencilerimize gidecek ve onlar da eğitimlerini bizlerin ufak da olsa bu katkılarıyla devam ettirmiş olacaklar.”
Eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz ise tablet bilgisayarların Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği kriterler doğrultusunda ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacağını belirtti. Karadeniz, şu ifadeleri kullandı: “Malumunuz bu salgın döneminden sonra uzaktan eğitime geçildi ve bu süreçte öğrencilerimizin özellikle tablet ve bilgisayara ihtiyaçları vardı. Bu anlamda sağladıkları destekten dolayı başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ciddi anlamda bir tablet dağıtımı oldu. Tüm Türkiye’de olduğu gibi bugün de bize gelerek geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın daha iyi bir eğitim alabilmeleri için takdim edilen bu hediyeler için öğretmen ve öğrencilerim adına teşekkür ediyorum.”dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku