Güncel

Tarım Merkezi Buğday Pazarı ziyaret edildi...

Tarım Merkezi Buğday Pazarı ziyaret edildi...

9 Temmuz 2021 16:10
-A

+A

        Kırşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Duran Seçen, Kırşehir Ticaret Borsası Tarım Merkezi Buğday Pazarını ziyaret etti. Ziyarette Kırşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Toprak, Ticaret Borsası Genel Sekreteri Battal Çelik ve hububat alımı ve satımı yapan esnaflar ile görüşen İl Müdürü Duran Seçen,  burada küresel kuraklık, ürün rekoltesi, hububat fiyatları ve Tarım ve Orman Bakanlığımız desteklemeleri konularında görüşmelerde bulundu.
        Hububat  alımı  yapan zahireci esnaflara ve satışı yapan çiftçilere hayırlı bereketli olsun dileyen İl Müdürü Duran Seçen, “  İlimiz tarımsal sektörü için önemli bir yere haiz olan Ticaret Borsamız tarım ekonomisinin döndüğü yerlerden biridir. Sizlerle yaptığımız istişareler bizler için çok kıymetli olup, Tarım ve Orman Bakanlığı olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.  Hububat alış  ve satışları hayırlı ve bereketli olsun “ dedi.
        Öte yandan İl Müdürü Duran Seçen, İlimiz Akçaağıl Köyünü ziyaret ederek Köy Muhtarı Osman Güçlü ile tarlalarda incelemelerde bulundular. İl Müdürü Duran Seçen ve Köy Muhtarı Osman Güçlü, araziler de incelemelerde bulunarak, dünya genelinde ve ülkemizde yaşanan küresel kuraklık, ürün rekoltesi konularında görüşmeler yaptılar.
Akçaağıl Köyü ziyaretinde çiftçilerin her daim yanında olacağını belirten İl Müdürü Seçen; “ Kurumumuz tüm personelleri ile birlikte hepimiz alanlardayız ve çiftçilerimizin yanındayız. Mesai mefhumu gözetmeksizin sahada olmaya devam edeceğiz. Üreten Kırşehir, Gelişen Türkiye sloganıyla çalışarak, Tarım ve Orman Bakanlığımızın  hibe desteklerini en ücra yerlerde vatandaşlarımıza anlatarak desteklerden faydalanmasını sağlayacağız. Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku