Güncel

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Yapılacak

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Yapılacak

14 Eylül 2019 07:37
-A

+A


​  Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü internet sayfası üzerinden  Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı yapılacağı duyurusunda bulundu.    
Tarım ve Orman Bakanlığı, Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik kapsamında 2019 yılı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı gerçekleştirileceğini açıkladı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda söz konusu sınava kimlerin başvuru yapacağına dair açıklamalarda yer aldı. Sınava ilişkin bilgilerinde yer aldığı ilan metninde başvuruların nasıl yapılacağı da açıklandı.  Tarım Bakanlığı'ndan söz konusu sınava dair yapılan basın açıklamasında sınava Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve lise, ön lisans ve lisans düzeyinde tarımsal alanda mezun olmuş kişilerin katılabileceğini duyurdu. Kırşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 23 Kasım 2019 tarihinde yapılacak olan sınav ile ilgili şu bilgileri aktardı:
"Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik  ve  bu  Yönetmelik  kapsamında  uygulamaya  konulan  Tarımsal  Yayım  ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları; tarımsal yayım ve danışmanlık sistemi içerisinde görev  alacak  tarım  yayımcısı  ve  tarım  danışmanı  sertifikası  almak  isteyen  kişiler  için Bakanlıkça veya protokol kapsamında Yükseköğretim kurumlarından biri ile merkezi sınav yapacağını hüküm altına almıştır.Bu kapsamda Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı Uygulama Esasları'nın altıncı bölümü yirminci maddesi gereği Bakanlığımız ve Gazi Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (GAZİSEM) işbirliğinde 23 Kasım 2019 tarihinde Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı yapılacaktır. Tarımsal  yayım  ve  danışmanlık  sınav  duyurusu ww.tarimorman.gov.tr  ve  https://egitim.tarimorman.gov.tr/utem/Duyuru/24/Tarimsal-Yayim-Ve-Danismanlik-Sinavi-23-Kasim-2019-Tarihinde-Ankarada-Yapilacaktir adreslerinde yer almaktadır."


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku