Güncel

TIBBİ SEKRETERLER GÜNÜ KUTLANDI

TIBBİ SEKRETERLER GÜNÜ KUTLANDI

3 Aralık 2018 07:36
-A

+A


Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Tıbbi Sekreter personellerinin 29 Kasım Dünya Tıbbi Sekreterler Günü düzenlenen programla kutlandı.
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yemekhanesinde gerçekleştirilen programa İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU, Sağlık Hizm. Başkan Yrd. Cuma KÖYSÜREN, AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Figen TUNCAY, Başhekim Yardımcıları, Hastane Müdür ve Müdür Yardımcıları, Tıbbi Sekreter ve Veri Giriş Elemanı personelleri katıldı.
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU yapmış olduğu açıklamada; “Kurumumuzda ve Ülkemizin her köşesinde, sağlık camiasının en önemli mesleklerinden birisi olan Tıbbi Sekreterlik görevini her türlü özveriyle, sabırla, hoşgörüyle icra etmekte.  Tıbbi Sekreterler atandıktan sonra da farklı idari sorunlarla karşı karşıya kalmaktadırlar. 
            Halen görevde olan Tıbbi Sekreterlerin özlük haklarının iyileştirilmesi kanısındayız. Vatandaşla sürekli iletişim halinde olan Tıbbi Sekreterler, bu nedenle çeşitli hastalık başta olmak üzere, darp v.b. risklerle karşı karşıya kalıyorlar. Buna rağmen görevlerini özverili bir şekilde ifa ediyorlar. Fakat ne yazık ki yaşadıkları bu haksızlıklar karşısında hala sağlık çalışanı olarak görülmemekteler. Bu olumsuzluklara rağmen ülkesini, milletini, devletini, bayrağını ve görevini seven Tıbbi Sekreterlerimizin tek isteği ise kendi mesleklerini icra edip; sağlık çalışanı olarak görülmek istiyorlar.
Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası olarak sağlığın bir bütün olduğundan hareketle Tıbbi Sekreterlerinde sağlık çalışanı olarak görülmesini bekliyor ve haklarının savunulması konusunda var gücümüzle mücadele edeceğimizin bilinmesini istiyoruz.  29 Kasım Tıbbi Sekreterler Günü’nü kutluyorum.” dedi
PASTA KESİLDİ
Programda Tıbbi Sekreterliğinin önemine dikkat çeken İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat TÜRKOĞLU “Bu gün siz değerli çalışanlarımıza ait özel bir gün gününüz kutlu olsun. Başarılarınızın sürekli olması ve tüm isteklerinizin gerçekleşmesini temenni ediyoruz. Sağlık hizmeti sunumunda göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı. Tıbbi Sekreterler Günü kutlaması kesilen pastanın ardından hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle son buldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku