Güncel

TOBB öğrenci yurdunda sona gelindi

TOBB öğrenci yurdunda sona gelindi

22 Kasım 2019 07:24
-A

+A


Ahi Evran Üniversitesinden (AEÜ) yapılan yazılı açıklamayla, AEÜ tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verilen fahri doktora töreninde sözü alınan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) Kırşehir'e yaptıracağı 500 öğrenci kapasiteli yurdun ihalesi yapılmıştı. TOBB’un ilimize yapmış olduğu 500 öğrenci kapasiteli TOBB öğrenci yurdu tamamlanmak üzere… Yemekhanesi, mutfağı, idari ofisleri, reviri, kantini, mescidi, çok amaçlı salonu bulunan yurt binasının, her bir odasında yatma, çalışma ve tuvalet ve duş bölümlerinin bulunacağını, etüd odalarına yer verilecek olan 500 öğrenci kapasiteli TOBB öğrenci yurdu bitmek üzere.
Ahi Evran Külliyesi’nin yapımına destek veren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, ilimize destek vermeye devam ediyor.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ahi Evran Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği, Kırşehir ilinde 500 öğrenci kapasiteli öğrenci yurdunda Kasım 2017’de sözleşmesi imzalanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği yurt inşaatında sona yaklaşıldı. Çevre düzenleme işleri Ahi Evran Üniversitesi tarafından tamamlanacak olan öğrenci yurdu, 500 öğrenci kapasiteli olacak.
Eğitime yapılan her yatırımın çok kıymetli olduğunun altını çizen Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, ilimize yaptığı yatırımlardan dolayı Kırşehir Oda ve Borsası adına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerini sundu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku