Güncel

TOPLU TAŞIMADA İNSANLAR ÜZERLERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMIYOR

TOPLU TAŞIMADA İNSANLAR ÜZERLERİNE DÜŞEN GÖREVİ YAPMIYOR

28 Ocak 2019 07:12
-A

+A


Avrupa'dan Kırşehir'e gelen bir gurbetçimiz gazetemizi ziyaretinde, Kırşehir Belediyesi'nin Toplu taşıma araçlarını hizmete sunulmasıyla güzel bir hizmet olduğunu fakat bu güzel hizmetlere gölge düşürüldüğünü söyledi. Almanya'nın Köln şehrinde kalan ve  ismini vermek İstemeyen gurbetçi halk olarak toplu taşım araçlarına binmeyi ve araçların içinde nasıl hareket edileceğinin öğrenilememesinden yakındı.
Avrupa ülkelerinin tamamında böyle bir sorun olmadığını ve her şeyin tıkır tıkır işlediğini söyleyen gurbetçi "Biz bu konuda hala çok kötüyüz. Otobüs ve toplu taşımalarda biniş ve inişlerde neredeyse insanlar birbirleriyle kavga edecek bir noktaya geliyor" dedi.
Otobüs ve toplu taşıma araçları içerisinde insanların üzerlerine düşen görevi yapmadığını bu yüzden otobüs ve dolmuşlarda kapasite altında yolcu taşıdığını ifade eden gurbetçi " Dünyanın hiç bir yerinde şoför ‘boşlukları doldurun’ diye bağırmaz.
            Bütün yolcular araçlara biner binmez boş yer bırakmayacak şekilde gidip yerini alır. Kırşehir Belediyesi Toplu Taşımada halka güzel bir hizmet sunmuş, inanın bu hizmet Avrupa'da bile yok  ama toplum olarak toplu taşımada nasıl davranacağımız konusunda ne yazık ki sınıfta kalıyoruz. Sistem çok güzel, uygulama çok güzel Kırşehir her geçen gün güzelleşiyor Neşet Ertaşıyla Ahi Evranıyla Kırşehir artık dünyanın her yerinde ismini duyuran bir şehir lütfen kendimize yakışacak şekilde davranışlarda bulunalım" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku