Güncel

TOYOTA Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. den Eğitime Destek

TOYOTA Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. den Eğitime Destek

13 Şubat 2020 16:25
-A

+A


Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Eğitim amaçlı araç teslimi yapıldı.
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye geçmiş yıllarda olduğu gibi, mesleki teknik eğitime destek faaliyetleri kapsamında eğitim amaçlı otomobil, motor ve şanzıman hibe etmeye devam ediyor. Toyota Otomotiv Öğrencilerin teknik eğitimde gelişen teknolojiyi takip etmeleri amacıyla meslek liseleri ve üniversitelere araç ve ekipman desteği sağlamaya devam ediyor.
Öğrencilerin güncel teknolojiyle eş zamanlı eğitim alarak mesleki bilgi ve becerilerini artırmalarını hedefleyen araç ve ekipmanları belirlenen illere teslim ediliyor. araç ve ekipmanların dağıtımının yapıldığı iller arasında yer alan Kırşehir'de, Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne araç teslimi yapıldı.
TOYOTA Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne Eğitim amaçlı 2019 Model Full paket Toyota Coralla  Marka araç teslim edildi. Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Turan Altıok konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
"Girişimlerimiz neticesinde TOYOTA Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. tarafından okulumuza Eğitim amaçlı bağışlanan 2019 Model Full paket Toyota Coralla  Marka aracımızı teslim alarak okulumuza getirdik.Mesleki Eğitime verdiği destekten dolayı Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak,TOYOTA Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş. yöneticilerine özellikle Tuncay Beye ve Kamil Beye teşekkür ederiz.Okulumuza ve İlimize hayırlı olsun.   Okulumuza hibe edilen bu araçla okulumuz Motor Teknolojileri alanı öğrencileri son teknoloji ile mesleki bilgi ve beceri ile donatılacaklardır."
Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Necdet Şentürk, “Toyota Otomotiv Sanayi olarak, sektörü daha da ileriye taşıyacak öğrencilerin topluma kazandırılmasını sağlayan teknik ve mesleki okulların eğitimlerine destek olmaya önem veriyoruz. Ulusal çapta yapılan bir faaliyete dönüştürdüğümüz araç ve ekipman bağışlarımızı devam ettirerek, öğrencilerimizin uygulamalı eğitim alırken değişen dünya ve gelişen teknolojiyi takip etmelerini sağlamayı hedefliyoruz.  Araç ve ekipman desteğinin yanı sıra, uzun ve kısa dönem staj programları ve fabrika bünyesinde gerçekleştirdikleri teknik gezilerle de öğrencilerin mesleki teknik eğitimine katkı sağlıyoruz" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku