Güncel

Türkiye Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Halim ÇAKIR; Olağan Kongremize Bakan Soylu da katılacak"

Türkiye Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri Halim ÇAKIR;  Olağan Kongremize Bakan Soylu da katılacak"

13 Aralık 2021 17:50
-A

+A

         Genel Başkanlığını eski Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer'in, Genel Sekreterliğini de eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır'ın yaptığı Türkiye Belediye Başkanları Birliği Olağan Genel Kurulu, 15 Aralık 2021 günü saat 10.00'dq Türkiye Belediyeler Birliği Genel Merkezindeki Meclis salonunda yapılacak. Yapılacak olağan kurul ile ilgili gazetemize özel bir açıklamada bulunan Türkiye Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri ve eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır; "Türkiye Belediye Başkanları Birliği olarak 15 Aralık günü Allah izin verirse, Türkiye Belediyeler Birliği Meclis salonunda olağan genel Kurulumuzu yapacağız.  Her siyasi partiden mevcut veya önceki dönemlerde görev yapmış Belediye Başkanı üyelerimiz Birliğimizde yer alıyor. Yönetim Kurulumuz ve diğer kurumlarımızda da partilerin kazandıkları hakkaniyete uygun bir temsil sergilemeye çalışıyoruz. Olağan Genel Kurulumuza da her siyasi partinin temsilcilerini tek tek ziyaret ederek davet ettik.  Sağolsunlar hepsi de programları uygun olduğu taldirde davete icabet etmek istediklerini belirttiler. Yasama temsilcilerimizin yani sıra Hükûmet temsilcilerimizi de tabiatiyle davet ettik.
       Bu vesileyle Türkiye Belediyeler Birliği Olağan Genel Kurulumuza iştirak edeceğini İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu ile İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz, çok büyük bir nezaket göstererek yoğun programları arasında katılmayı kabûl ettiler. Ayrıca Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Başkanvekili, eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Prof. Dr. Şükrü Karatepe, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı, eski Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Celalettin Güvenç, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Fatma Şahin de katılacaklarını deklare ederek bizi onurlandırdılar. Siyasi partilerimiz AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti de genel kurulumuza ilgi gösterdiler.
CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sn. Seyit Torun, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sn. Sadir Durmaz da programları uygun olduğu takdirde katılabileceklerini belirttiler. Bu vesileyle mevcut veya önceki dönemlerde Belediye Başkanlığı yapmış tüm Başkanlarımızı genel Kurulumuza davet ediyorum" dedi.
       Türkiye Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı Hüseyin Erer de yaptığı yazılı açıklamada; 15 Aralık 2021 günü saat 10.00'da Türkiye Belediyeler Birliği'nin Tunus Caddesindeki Genel Merkezinde yapacağımız genel kurulumuzda, mevcut ve önceki dönem Belediye Başkanlarımızın başta özlük problemleri olmak üzere  tüm sıkıntılarını konuşacağımız Olağan Genel Kurulumuzun hayırlara vesile olmasını dilediğini belirtti..

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku