Güncel

Türkiye Belediye Başkanları Birliği Kırşehir il Temsilciliğine Fuat Yılmaz Atandı

Türkiye Belediye Başkanları Birliği Kırşehir il Temsilciliğine Fuat Yılmaz Atandı

8 Kasım 2021 15:07
-A

+A

      Genel Merkezi Ankara'da olan ve 15 Eylül 2021 günü İçişleri Bakanlığı kararıyla başına 'Türkiye' kelimesinin kullanılmasına izin verilen Türkiye Belediye Başkanları Birliği Kırşehir il Temsilciliğine eski Karahasanlı Belediye Başkanı Fuat Yılmaz atandı.
      Genel Başkanlığını eski Karabük Belediye Başkanı Hüseyin Erer, Genel Başkan Yardımcılığını Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Genel Sekreterliğini eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır'ın yürüttüğü ayrıca yönetim kurulu üyeliklerinde Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu ile Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz'ın da olduğu Türkiye Belediye Başkanları Birliği;  her partiden halen görevde olan veya önceki dönemlerde belediye başkanlığı yapmış tüm belediye başkanlarını üye olarak  bünyesinde bulunduruyor.
      Türkiye Belediye Başkanları Birliği Genel Sekreteri ve eski Kırşehir Belediye Başkanı Halim Çakır; "Ülkemizin her ilindeki temsilciliklerimizin sayısı hızla artıyor, şu anda ülkemizin neredeyse üçte ikisinde Temsilcimiz bulunuyor. Belediye Başkanları Birliği'nin bu hızlı teşkilatlanması sonucunda da 15 Eylül 2021 günü İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu'nun Olur kararı ile adımızın başına Türkiye kelimesi resmen eklenmiş oldu. Başta Belediye Başkanlarımızın özlük ve hukuki hakları olmak üzere pek çok önemli girişimimiz oldu, bunların bir kısmını neticelendirdik. Bundan sonra da hem mevcut hem de önceki dönemlerde Belediye Başkanlığı yapmış üyelerimize hizmete devam edeceğiz" dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku