Güncel

TURPÇU VE ARIÖZ'DEN GAZETELERİMİZE ZİYARET

TURPÇU VE ARIÖZ'DEN GAZETELERİMİZE ZİYARET

8 Ocak 2019 07:42
-A

+A


Kırşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mehmet Emin Turpçu ve Aşıkpaşa Gazetesi İmtiyaz sahibi Hüsnü Arıöz gazetelerimiz Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli'yi  ziyaret ettiler. Kırşehir Gazeteciler Cemiyet Başkanı Mehmet Emin Turpçu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler nedeniyle 9 Ocak 2019 tarihinde Ağalar Konağında saat 18.00'da basın çalışanlarına vereceği akşam yemeğine davet etti. Gazetecilik mesleğinin zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu vurgulayan Başkan Turpçu, Kamuoyu bilincini artıran ve güçlendiren en önemli unsurlardan birinin de medya olduğunu hatırlattı. Toplumların gelişmesi ve güçlenmesi için medyanın da güçlü olması gerektiğini ifade eden Turpçu sözlerine şöyle devam etti:
 "Gazetecilik mesleği çağımızın en zor mesleklerinden bir tanesidir. İnsanları hızlı ve sağlıklı bilgilerle buluşturmak için her türlü zor koşulun üstesinden gelen gazeteciler, karşılaştıkları her türlü zorluğa rağmen mesleklerini büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Toplumsal bilinci artırarak güçlendirmeyi hedefleyen gazetecilik mesleği, kamuoyu yararına olan her türlü projenin de yanında durmaktadır. Kamuoyunu basın meslek ilkeleri çerçevesinde doğru, dürüst ve tarafsız bir şekilde objektif olarak bilgilendiren gazeteciler, yaşamın vazgeçilmez unsurları arasına girmiştir. Bizler mesai arkadaşı olarak gördüğümüz gazetecilerin her zaman yanındayız. Bu vesileyle şehrimizde görev yapan yerel gazete, internet medyası, ulusal ajans ve temsilcilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.
Ziyaret, Cemiyet Başkanı Mehmet Emin Turpçu, Kırşehir Memleket ve Yeni Yeşilyurt Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sürmeli ve Aşıkpaşa Gazetesi İmtiyaz sahibi Hüsnü Arıöz'ün sohbetiyle devam etti.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku