Güncel

ÜCRETSİZ BİREBİR İHRACAT DANIŞMANLIĞI HİZMETİ START VERDİ

ÜCRETSİZ BİREBİR İHRACAT DANIŞMANLIĞI HİZMETİ START VERDİ

8 Şubat 2020 16:08
-A

+A


 
Ülkemizde ihracatçı sayısının arttırılabilmesi ve mevcut ihracatçılarımızın doğru ve hızlı bilgiye ulaşmalarını teminen belirlenen Odalarda ‘’İhracat Destek Ofisleri’’ kurulması için 13 Kasım 2018 tarihinde Ticaret Bakanlığı ve TOBB arasında imzalanan İşbirliği Protokolü kapsamında, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, İhracat Destek Ofisi ihracat danışmanlığı vermeye başladı.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından konu hakkında "İhracat danışmanlığı hizmeti kapsamında, ihracat yapan, yapma potansiyeli olan ve/veya ihracat yapmak isteyen üyelerimiz İhracat Destek Ofisi’mize gelerek ücretsiz danışmanlık hizmeti alıyorlar.Söz konusu hizmetimizden tüm üyelerimiz faydalanabilir." açıklamasında bulunuldu.
T.C. Ticaret Bakanlığı ve TOBB ülkemiz ihracatına çok önemli katkıda bulunacak bir proje başlattı.
TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoğlu ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın imza attığı protokol kapsamında Oda bünyesinde ihracat destek Ofisi kuruldu. Oda İhracat Destek Ofisi olarak, amacı, henüz ihracat yapmamış ve/veya sürdürülebilir ihracat gerçekleştirememiş üyelerin kısa zamanda ihracat gerçekleştirerek uluslararası pazara girmelerine katkıda bulunmak ve ihracatı KOBİ'lerden başlayarak bütün iş dünyasına yaymaktır. Oda İhracat Destek Ofisinde, sürekli ve düzenli iletişime dayalı bir bilgilendirme hizmeti ile Üyelerle birebir uygulamalı ihracat pazar araştırması ile,
Hangi ülkelere öncelik vermeleri gerektiği, İhracatı nasıl gerçekleştirecekleri, hangi aşamalardan geçecekleri,  İhracat yatını nasıl oluşturacakları, Hangi ihracat evraklarını hazırlamaları gerektiği, İhracat desteklerinden hangilerinin firmaya daha uygun olduğu ve başvuru süreci konularında bilgi sahibi olunacak.

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku