Güncel

Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi Başarıyla Tamamlandı

Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi Başarıyla Tamamlandı

17 Nisan 2019 07:48
-A

+A


Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen ilk Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi başarılı bir şekilde tamamlandı. 12 Nisan 2019 tarihinde başlayan ve 3 gün süren kongre toplamda 19 oturumda gerçekleşti.
Yaklaşık 16 ülkeden toplamda 190’a yakın bilim insanının katıldığı Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresinde alanında uzman bilim insanları tecrübe ve bilgilerini paylaştı. İlerleyen yıllarda da devam etmesi planlanan Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresinde bilim insanları 363’ü sözlü olmak üzere 415 bildiriyi bilim dünyasına kazandırdı.
Kongre sonrası bir değerlendirme yapan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezinde ilk uluslararası kongreyi gerçekleştirmenin mutluluğu içinde olduklarını söyleyerek Kırşehir’in artık ulusal, uluslararası kongre ve sempozyumlara çok fazla ev sahipliği yapacağını dile getirdi. Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen Uluslararası Ahi Evran Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresinin ilerleyen yıllarda da devam etmesini istediklerini anlatan Rektör Karakaya, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak bilimin ışığında ilerlemeyi kendilerine hedef edindiklerini kaydetti. Başarılı bir kongre geçirmekten mutlu olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kongrenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku