Güncel

UMKE Ekibimiz Çorum’a Uğurlandı

UMKE Ekibimiz Çorum’a Uğurlandı

26 Haziran 2019 07:54
-A

+A

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü, Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimine bağlı UMKE tarafından Sağlık Bakanlığı onaylı 2019 yılı faaliyet planı çerçevesinde yapılacak olan eğitim ve tatbikatlar Çorum ilinde gerçekleştirilecek.
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesinde görev yapan UMKE Birimi Bölge kampına katılmak üzere İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali Bulut ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Ayça Ünveren tarafından Çorum iline uğurlandı.
24-26 Haziran tarihleri arasında 2 gün 3 gece sürecek olan bölge kampı için Kırşehir'den 2 Umke aracı, 1 Servis aracı ile 15 Umke gönüllüsü kamp yeri olan Kargı’ya gitmek üzere yola çıktı. Kampa Bölge genelinden Kırşehir, Ankara, Yozgat, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu illerinden toplamda 160 Umke gönüllüsünün katılım sağlayacağı belirtildi.
2 gün 3 gece sürecek olan tatbikat çerçevesinde afetlerde kriz yönetimi, medikal çanta eğitimi ve saha uygulamaları, olay yeri yönetimi, enkaz ve göçük altından yaralı kurtarma prensipleri, araç kazalarında acil olgulara yaklaşım ve müdahalede yapılması gerekenler, triyaj uygulamaları, yaralı taşıma ve paketleme teknikleri, arazide yön bulma yöntemleri konularında eğitim verilecek. Hazırlanan tatbikat alanında konulara yönelik uygulamalı eğitimler de gerçekleştirilecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku