Güncel

Üniversite Öğrencilerine Yönelik Umre Turları Başladı

Üniversite Öğrencilerine Yönelik Umre Turları Başladı

1 Kasım 2019 07:20
-A

+A


 
Diyanet İşleri Başkanlığı, İlahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere üniversite öğrencilerinin bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlarının artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla Üniversite öğrencilerine özel umre turu düzenliyor. Kırşehir İl Müftülüğü tarafından yapılan açıklamda şu bilgiler kaydedildi:
"Düzenlenecek turlar da Mekke'de kalış süresi  4-5, Medine'de 2-3 gün olacak. Konaklama 2,3 ve 4 kişilik odalarda olacak. Mekke’de otellerden Kabe’ye ulaşım servislerle sağlanacak. Ücretler kişi başı 2.800 Riyal'den başlamaktadır.  Turlara katılmak isteyenlerin 25 yaşını doldurmamış olmaları ve Türk Hava Yolları miles&smiles üyesi olmak şartı aranacak. Öğrenciler, https://www4.thy.com/tkmiles/membersignin.tk?lang=tr link adresinden miles&smiles üyeliği yapabilecekler."
KAYIT NASIL YAPTIRILACAK?
Umreye gitmek isteyenler ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Hac ve Umre Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini yatırabilecek. Bu kapsamda, öğrenciler, il/ilçe müftülüklerine müracaat ederek veya elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinden kayıtlarını yapabilecekler. Ücretler, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve PTT  şubelerine yatırılabilecek. Müftülüğe geçerlilik süresi en az 1 yıl olan pasaport teslim edilecek. Ayrıntılı bilgi almak isteyenler İl Müftülüğü Hac ve Umre Bürosununu 0.386. 214 33 12 ve 0.386.262 1 444 nolu telefonlarını arayarak ayrıntılı bilgi alabilcek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku