Üniversite ve İşkur’dan İş Müjdesi

Üniversite ve İşkur’dan İş Müjdesi

30 Temmuz 2019 07:16
-A

+A

 
KIRŞEHİR Valiliği , Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Agronet Seracılık AŞ firması arasında vatandaşlarımıza yeni iş imkânı sağlayacak projenin protokolü imzalandı.
Rektörlük binasında yer alan Senato Salonunda gerçekleştirilen protokol imza töreninde konuşan Vali İbrahim Akın, “Üniversitemiz jeotermal alanda pilot üniversite seçildikten sonra bu doğrultuda önemli çalışmalar yürütmeye başladı. Bu kapsamda, Agronet Seracılık AŞ ile irtibata geçildi. İlimizde jeotermal alanda sera projesi ile ilgili değerlendirmelere başlandı. Neticesinde, Karakurt bölgesinde tespit edilen alanda seracılık projesinin hayata geçirilmesi kararlaştırıldı. Biz de Valilik olarak bu çalışmalara katkılar sunduk. Kısa sürede, o bölgede 477 dönümlük bir arazi bu amaçla tahsis edildi. Ardından, ilgili firma sera kurma çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. Kurulan bu serada istihdam edilmek üzere, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü  ve Agronet Seracılık AŞ tarafından Örtü Altı Sebze Yetiştiricisi Kursu açılması yönünde bir adım atıldı. Bu kurs, vatandaşlarımızı serada çalışmaya hazır hale getirecek niteliktedir. Bugün de burada, bu kursun protokol imza törenini gerçekleştiriyoruz. Kursu başarıyla tamamlayan kursiyerler, serada istihdam edilecekler. Protokolü imzalanan Örtü Altı Sebze Yetiştiricisi Kursu ile, Agronet Seracılık AŞ tarafından Karakurt mevkiinde ilk aşamada 130 dönümlük hazır kullanım alanında, ilerleyen dönemde ise toplamda 470 dönümlük alanda yeni kurulacak serada başlangıç olarak 100 kişiye, ilerleyen dönemde ise toplam 500 kişiye istihdam sağlanmış olacak. Günümüzde istihdam hem şehrimizin hem ülkemizin en büyük sorunlarından bir tanesi. Bu nedenle, istihdam yaratacak her türlü çalışmanın destekçisiyiz.” dedi.
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da konuşmasında, “Malumunuz olduğu gibi üniversitemiz seracılık ve tarım alanında pilot seçilmiş bir üniversite. Üniversitemizin bilgi ve becerilerini kullanarak akademik çalışmalar yapıyor olacağız. Amacımız daha fazla yatırımcıyı Kırşehir’e çekmek ve jeotermalin seraca kullanımında önünü açmak. Bu çalışmanın da hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.
İş-Kur İl Müdürü Metin Ülgen Kaya ve Agronet Seracılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Eygün de “100 Kişiye Yeni İş İmkanı sloganı” ile başlatılan proje hakkında çeşitli bilgiler verdikleri konuşmalarında, imzalanan protokolün ilimiz için hayırlı olması temennisinde bulundular.
Üniversitedeki program, Vali  İbrahim Akın, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, İŞ-KUR İl Müdürü Metin Ülgen Kaya ve Agronet Seracılık AŞ firması yetkilisi Serdar Eygün’ün protokolü imzalaması ile sona erdi.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku