Güncel

Uyum eğitimleri devam ediyor

Uyum eğitimleri devam ediyor

2 Eylül 2021 16:39
-A

+A

       Milli Eğitim Bakanlığı’nın uyum eğitimlerinin yapılacağını bildirmesinin ardından Kırşehir'de uyum eğitimine başlanıldı.  Devam edecek uyum eğitimiyle belirli saatlerde okula giden ilimiz öğrencilerinin okullarına, öğretmenlerine ve arkadaşlarına alışması sağlanıyor.
Yüz yüze eğitim kararının ardından Kırşehir'de okullarda hazırlıklar tamamlandı ve öğrenciler eğitim için okullarına bekleniyor. Öğrencileri okul heyecanı sararken, aileleri de okul forması ve kırtasiye telaşı sardı. Uyum eğitimi için okullara gelen öğrencilerin alışması sağlanıyor.
       Uyum eğitimi, öğrencilere okul binasının gezdirilmesiyle başlayarak, öğrencilere spor salonu, kantin, öğretmen odası gibi yerler gezdirilerek okula adapte olmaları sağlanıyor. Bazı veliler sınıflarda çocuklarıyla birlikte oturarak bazı velilerde dışarıda çocuklarını bekleyerek uyum eğitimine destek oluyor. Bazı veliler günün anısına okul önünde hatıra fotoğrafı çektirdi. Velilerden Onur Bora Öz, anaokuluna başlayacak olan kızı için çok heyecanlı olduklarını söyledi. Sağlıklı ve sıhhatli bir eğitim yılı dileyen Öz, ‘’Çocuklar kadar biz de heyecanlıyız. Çocuklar şu an ortama bakıyorlar, kısa sürede okula adapte olacaklardır. Bütün çocuklar evlerde çok sıkıldı. Okul ortamına çok ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum’’ dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku