Güncel

Uzman Hekimler ile birlikte “Genel Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi

Uzman Hekimler ile birlikte “Genel Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi

10 Ocak 2020 07:11
-A

+A


 
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği’nde görevli Uzman Hekimler ile birlikte “Genel Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.
Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen toplantıda Gebe tanı ve takiplerinin aile hekimleri sistemine aktarılmasının sağlanması, NRP eğitimlerinin önemi ve işleyişi, Primer sezaryen oranlarının düşürülmesine yönelik iyileştirme çalışmalarının yapılarak oranın düşürülmesinin sağlanması,e-Doğum raporlarının sisteme girilmesinin sağlanması, Akılcı Laboratuvar uygulamalarının sistemsel takibinin yapılması ve aktif kullanımının sağlanması, Ulusal Sağlık Sistemine veri gönderimlerinin düzenli ve eksiksiz yapılmasının sağlanması, Gebe Okulu açılması için gerekli çalışmaların yapılması, Kesin Tescil için başvuruların yapılması, Kornea nakli için Kornea temini konusunda hastanelerin gerekli düzenlemeleri yapması, hastane morglarının aktif kullanılmasının sağlanması, Yoğun bakım ünitelerinde beyin ölümü gerçekleşmesi durumunda bildiriminin sağlanması konuları ele alındı.
İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT’un başkanlığında gerçekleşen toplantıda Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinin iş ve işleyişleri hakkında istişarelerde bulunularak iyileştirme çalışmaları görüşüldü.
Toplantıya İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Ali BULUT, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet YETİŞ, Başkan Yardımcısı Dr. Sadettin DOĞANGÜN, Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Ertan YILDIZ, Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yahya ŞAHİN, Başhekim Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Sercan EROĞLU, Uzm. Dr. Erol ERŞEKERCİ, Dr. Halim KOÇPINAR ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniği hekimleri katıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku