Güncel

Vaka artışları tedirgin etti

Vaka artışları tedirgin etti

8 Mart 2021 16:13
-A

+A

       Sağlık Bakanı Koca, 27 Şubat-5 Mart haftasında illere göre 100 bin kişiye düşen Kovid-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaştı. Geçtiğimiz hafta 51,43 olan vaka sayısı, bu hafta büyük artış göstererek 62,43’e yükseldi. Haritada sarı olan İlimizin turuncu renge dönüşmesi vatandaşları tedirgin etti. Valilik vatandaşları rehavete kapılmamaları yönünde uyarırken, denetimler arttırıldı.
REHAVETE KAPILMAYIN!
      Orta riskli iller arasında yer alan Kırşehir’de vaka sayıları artış gösteriyor. Bir yandan devlet yetkilileri, sivil toplum kuruluşları her alanda denetim gerçekleştirirken, diğer bir yandan vatandaşlın zaman zaman rehavete kapılması da acı bilançoyu gözler önüne seriyor.  1 Mart itibariyle yeni normalleşme süreci kapsamında ilimizde  kaldırılan bazı kısıtlamalarla birlikte sayılarda da artış olduğu ifade ediliyor.
       Her alanda denetimin gerçekleştiği ilimizde, Valilik vatandaşları uyardı. Resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda, "Sağlık Bakanlığımızca yayımlanan haftalık vaka sayılarına bakıldığında, ilimizin vaka sayısının geçen haftaya göre yüksek bir oranda olduğu görülmektedir. İlimizdeki vaka artışının birinci nedeni; değişik vesilelerle eş, dost, komşu ve akrabaların bir araya gelmesinden kaynaklanmaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku