Güncel

VALİ AKIN’DAN “19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ” MESAJI

VALİ  AKIN’DAN “19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ” MESAJI

18 Eylül 2020 15:35
-A

+A

Vali  İbrahim Akın , 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle anma mesajı yayınlayan Akın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
"Türk milleti, tarih boyunca kurduğu büyük ve güçlü devletlerle hür yaşamış, en zor şartlar altında dahi vatanını, bayrağını ve kutsal saydığı değerleri korumasını bilmiştir." 
Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, vatanımızı canı pahasına savunarak bizlere onurlu ve insanca yaşayabileceğimiz bir gelecek armağan etmişlerdir. Bugün onların sayesinde ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyor, geleceğimiz üzerinde kararlar alabiliyoruz.
Milletimiz için şehitlik ve gazilik her vatan evladının ulaşmayı istediği ve büyük bir onur kaynağı olarak gördüğü yüce bir mertebedir. Her millete nasip olmayan bu anlayış milletimizin taşıdığı yüksek karakterin bir neticesidir. Nitekim milletimiz Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta, yurt içinde ve sınır ötesinde olduğu gibi 15 Temmuz’da da vatan hainlerine ve onların işbirlikçilerine karşı kahramanca mücadele vermiştir.
Vatanın selameti için cepheden cepheye koşan, teröre göz açtırmayan, “Ölürsem Şehit, Kalırsam Gazi” anlayışıyla canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimiz, bizim bu topraklarda söz sahibi olmamızın yegâne sebebidir. Kahramanlıklarıyla övündüğümüz gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır şekilde yaşam imkânını sunmak ve onların her fırsatta yanında olmak bizim en ulvi görevimizdir.
Bu anlamlı günde, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere bizlere bu cennet vatanı emanet eden tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, gazilerimizin "Gaziler Günü’nü” en içten duygularımla kutluyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku