Güncel

Vali Akın: "Zorunlu olmadıkça aile ziyaretlerini askıya almak lazım"

Vali Akın: "Zorunlu olmadıkça aile ziyaretlerini askıya almak lazım"

17 Ekim 2020 14:21
-A

+A

 

 
Koronavirüs Denetimi Gerçekleştirildi
 Kırşehir Valisi İbrahim Akın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında aile ziyaretlerinin bir süre askıya alınması tavsiyesinde bulundu.
Vali Akın, merkez Terme Caddesi ve çevresindeki sokaklarda koronavirüs tedbirlerine yönelik denetime katıldı.
Vatandaşları ve esnafı maske, mesafe ve hijyen konusunda uyaran Akın, denetimin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, duyarlılık oluşturmaya gayret ettiklerini söyledi.
İlimizin yoğun olan caddeleri ve işletmelerde tedbirlere uyulup uyulmadığının kontrol edildiği denetimlere Vali İbrahim Akın’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Murat Türesin, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, İl Sağlık Müdürü Ali Bulut, ESOB Başkanı Bahamettin Öztürk, TSO Başkanı Mustafa Yılmaz ve genel kolluk birimleri katıldı.
 Vali İbrahim Akın, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ilimizde Koronavirüsle mücadelede önemli kararlar alıp uygulamaya koyduklarını söyledi.
 Yapılan denetimlerdeki asıl amaçlarının Koronavirüsle mücadele konusuna toplumda bir farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Bilindiği gibi Mart ayından beri ülkemizde Koronavirüsle ciddi anlamda mücadele vermekteyiz. Bu yönde önemli kararlar aldık ve uygulamaya koyduk. Alınan kararların tamamı vatandaşlarımızın sağlığının korunmasına yöneliktir. Her zaman söylediğimiz gibi, salgınla mücadelede maske takılması, mesafenin korunması ve el temizliğine dikkat edilmesi önemli hususlardır. İnsanlarımızın kalabalık olarak bulunduğu pazar yerlerinde, lokanta, restoran gibi işletmelerde ve kamuya açık tüm alanlarda yoğunlaşmaların olduğunu görüyoruz. Buralarda maske takmanın yanı sıra sosyal mesafeyi korumak da son derece önemlidir. Hem kendimizin hem de toplum sağlığı için lütfen bu önemli kurallara uyalım.” dedi.
 Akrabalar arasında yapılan ev ziyaretlerinin de vaka sayısının artmasında önemli bir etken olduğunu ifade eden Vali Akın , “Bu süreçte ziyaretlerimizi mümkün olduğunca azaltalım, görüşmelerimizi telefondan yapalım. Ayrıca, yüz yüze eğitime geçilen bu dönemde çocuklarımızın çıkış saatlerinde velilerimizin okul önlerinde yoğunlaştığına şahit oluyoruz. Çocuklarımızı beklerken maske ve mesafe kurallarını ihmal etmeyelim. Tüm bunları yaptığımızda salgınla mücadelede başarılı olup eski güzel günlerimize kavuşacağımıza inanıyorum. Herkesin tedbirini alıp kurallara önce kendisinin uyması bu süreci daha çabuk atlatmamıza yardımcı olacaktır. Bu vesileyle, vatandaşlarımızı tekrar maske, mesafe, temizlik kurallarına riayet etmeye davet ediyorum.” şeklinde konuştu.
 Koronavirüs denetimi, Vali Akın  ve beraberindekilerin vatandaşlarımıza tedbirlere uyma konusunda hatırlatmalarda bulunmaları ile sona erdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku