Güncel

VALİ AKIN, KURBAN VEKALETİNİ TDV’YE VERDİ

  VALİ AKIN, KURBAN VEKALETİNİ TDV’YE VERDİ

5 Ağustos 2019 07:42
-A

+A


Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde yurt içinde ve yurt dışında, “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen, “Türkiye Diyanet Vakfı 2019 Yılı Vekâleten Kurban Kesim Organizasyonu” kampanyası, toplumun her kesiminden yoğun ilgi görüyor.
 
Kampanyaya bir destek de Kırşehir Valisi İbrahim Akın’dan geldi. Vali İbrahim Akın, kurbanını Türkiye Diyanet Vakfına bağışladı.
Kırşehir İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi Başkanı Mehmet Yaman, Vali İbrahim Akın’ı makamında ziyaret ederek 2019 yılı vekâlet yoluyla kurban çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Müftü Yaman konuşmasında, Türkiye Diyanet Vakfı’nın mazlum ve mağdur coğrafyalara umut olduğunu, Dünya’nın 145 ülkesindeki ihtiyaç sahibi insanlara bağışlanan kurbanların etlerini ulaştırdığını, yapmış olduğu faaliyetlerle gönülleri fethettiğini, mazlum coğrafyalarla ülkemiz arasında gönül köprüleri kurulmasına vesile olduğunu belirtti. Kampanyaya destek olan Valimiz İbrahim Akın,Türkiye Diyanet Vakfına kurban bağışında bulundu.
Türkiye Diyanet Vakfı adına bağışı kabul eden İl Müftüsü Mehmet Yaman, Vali İbrahim Akın'a Türkiye Diyanet Vakfına verdiği destekten dolayı teşekkür ederek bağış makbuzunu takdim etti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku