Güncel

Vali Akın, LGS'de Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi

Vali Akın, LGS'de Dereceye Giren Öğrencileri Ödüllendirdi

16 Temmuz 2021 15:13
-A

+A

      Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Liselere Geçis Sınavında (LGS) dereceye giren öğrencileri ödüllendirdi.
Kırşehir Cacabey Ortaokulu 8/C sınıfından öğrencisi Ahmet Cemal MÜFTÜOĞLUGİL de dereceye girerek Cacabey Ortaokulu'nu onurlandırdı.
      Başarılı öğrencileri kabulü sırasında konuşan Vali İbrahim Akın, eğitimde marka kent olan ilimizde öğrencilerin elde ettikleri başarılarla Kırşehirlileri gururlandırdıklarını söyledi. 
     Öğrencilerin yakaladıkları bu başarının diğer öğrencilere de örnek olması gerektiğini dile getiren Vali İbrahim Akın, “Öğrencilerimiz, Liselere Geçiş Sınavında ülkemiz genelinde dereceye girerek bizleri gururlandırmışlardır. Öğrencilerimizi ve bu başarıda emeği geçen aileleri ile öğretmenlerini tebrik ediyorum. Yürütülen disiplinli çalışma ile elde edilen bu başarılar artarak devam edecektir. Yeter ki gençlerimiz hedeflerine ulaşmak için yılmadan, usanmadan emin adımlarla ilerlesinler. Geleceğimiz olan gençlerimizin ileride ülkemize önemli hizmetlerde bulunacaklarından şüphemiz yoktur. Biz onlara güveniyoruz. Başarılarından dolayı öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan, okul idarecileri ve ailelerin de yer aldığı ziyarette  Vali Akın öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku