Güncel

VALI AKIN’DAN ,LİSELERE ZİYARET

VALI AKIN’DAN ,LİSELERE ZİYARET

19 Ekim 2018 07:02
-A

+A

 

Vali İbrahim Akın, okulları ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
İlk olarak Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesini ziyaret eden Vali  İbrahim Akın, Okul Müdiresi Nazlıhan Altaş’tan bilgiler aldı. Ardından Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi’ne geçerek Okul Müdürü Sezgin Akgün’den bilgiler alan Vali İbrahim Akın, daha sonra Abdülkadir Özcan Fen ve Sosyal Bilimler Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulunarak Okul Müdürü Seyfettin Cerit’ten okul hakkında bilgiler aldı ve öğrencilerin durumunu öğrendi.
Her okulda Öğretmenler Odasında, öğretmenlerle toplantı yapan Vali  İbrahim Akın, öğrencileri bilgili, donanımlı, gelişen teknolojiye ayak uyduran, ülkemize faydalı bireyler olarak geleceğe hazırlama gayreti içerisinde olduklarını söyledi .İlimizdeki eğitim kalitesinin oldukça iyi seviyede olduğunu belirten Vali İbrahim Akın, “Kırşehir, ülkemizin eğitim konusunda en başarılı illerinden birisidir. Bu başarı eğitim camiamızın ve velilerimizin eğitim hayatına verdiği önemin göstergesidir. İlimizdeki eğitim kalitesini korumak, daha da ileri noktalara taşımak adına çalışmalar yürütülmektedir. Amacımız, öğrencilerimizi sağlıklı ve güvenli ortamlarda, geleceğe en iyi şekilde hazırlamaktır. Eğitim süreci ailede başlar, okul döneminde öğretmenlerle devam eder. Hedefimiz, öğrencilerimize bilgi aktarmanın yanı sıra millî ve manevî değerlerimizi benimsemiş, bilimi ve insanî değerleri üstün tutan bir nesil yetiştirmektir. Ülkemizin geleceği olan gençlerimiz, sadece sınavlarda değil hayatın her alanında başarılı olmak için kendilerini geliştirmelidir. Bu vesileyle, bütün eğitim camiamıza ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” dedi.
Sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet eden ve onlara çeşitli nasihatlerde bulunan Valimiz Sayın İbrahim Akın, “Ancak çalışan insanlar hedeflerine ulaşabilir. Sizler de başarıya ulaşmak için çok çalışmalısınız. Hedeflerinizi büyük tutmalı, başarıya ulaşmak için bu hedeflere yoğunlaşarak çalışmalı ve derslerinizi ihmal etmemelisiniz.” dedi.
İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de eşlik ettiği ziyaretlerde İbrahim Akın’ın programı, okul binalarında yaptığı incelemeler ile sona erdi.
 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku